VersloSavaite.lt   
2020 07 31, 14:28
Biurų rinka Kaune: stabiliai auganti ir įvairiapusė

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Pastaruosius kelerius metus Kaune itin sparčiai kuriami nauji verslo centrai ir patalpos: formuojasi ištisi verslo rajonai Karaliaus Mindaugo prospekte ir Jonavos gatvėje. Modernių biurų plėtra skverbiasi ir į Naujamiesčio, Vilijampolės bei Žaliakalnio rajonus.

 

Patys verslo centrų vystytojai atskleidžia, kokie išskirtiniai sprendimai kiekvienam iš jų padėjo užsitikrinti sėkmę ir išsiskirti iš konkurentų bei dalijasi mintimis apie ateitį.

 

„Naujų verslo centrų statyba Kaunui duoda konkurencinį pranašumą prieš kitus Lietuvos miestus – galimybę plėsti verslą ir steigti darbo vietas centrinėje Lietuvos dalyje, iš kur lengva pasiekti bet kurį šalies regioną. Taip pat suteikia puikią galimybę vietos verslui gerinti savo darbuotojų darbo sąlygas, perkeliant juos į naujus pastatus su naujausiomis technologijomis ir patogesnėmis lokacijomis“, – pastebi nekilnojamojo turto ekspertas, įmonės „ProConcept“ valdantysis partneris Marius Petrikauskas.

 

Tiesa, pasak jo, šiuo metu verslo patalpų rinka Kaune yra sulėtėjusi: dėl COVID-19 viruso verslai atsargiai stebi situaciją ir neskuba priiminėti sprendimų apie plėtrą ar patalpų atnaujinimus.

 

„Sakyčiau, labiau vyksta vietų persiskirstymas. Tad ir vertinti artimesnės ateities tendencijas gana sudėtinga. Manau, kad kol iki galo nežinosime, kaip bus stabdoma pandemija, tol, tikėtina, komercinio NT rinka gali išlikti atsargi. Manytina, kad dėl kaštų taupymo gali populiarėti ekonominės klasės bendradarbystės erdvės,“ – svarsto ekspertas.

reklama

 

Tuo tarpu nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonės CITUS investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis sako, jog galimybių plėtrai mato itin daug:

 

„Kaunas sėkmingai pritraukia stambias užsienio investicijas, čia kuriasi visame pasaulyje žinomi prekių ženklai, todėl biurų ploto poreikis tikriausiai augs. Iš kitos pusės, šiame mieste kuriasi daug jaunų, sparčiai augančių įmonių, startuolių, kuriems taip pat anksčiau ar vėliau iškils modernių, patogių ir išmanių patalpų poreikis. Taigi, potencialo augti šiam segmentui Kaune išties netrūksta ir per artimiausius 2-4 metus turėtume pamatyti sparčią naujų biuro patalpų plėtrą“.

 

Lyderio koziris – dideli plotai centriniame verslo rajone

 

Pačioje miesto širdyje duris atveriantis, nekantriai lauktas tiek verslo, tiek atgimstančiu Kauno veidu besidžiaugiančių miestiečių, verslo centras „Magnum“ jau ruošiasi oficialioms įkurtuvėms: maždaug 2 tūkst. kv. m komercinėse patalpose pirmame aukšte jau veikia naujos koncepcijos „Luminor“ banko klientų konsultavimo centras, netrukus pradės veikti ir kelionių agentūra „Tez Tour“, taip pat telekomunikacijų bendrovė, odontologijos klinika, grožio salonas ir kitas paslaugas teikiančios įmonės.

 

„Bendraudami su potencialiais biurų nuomininkais matome, kad tokia kasdienių paslaugų puokštė yra svarbus veiksnys renkantis biurą – greta reikalavimų paties komplekso kokybei ir strateginės verslo centro lokacijos“, – sako „Magnum“ projektą vystančios „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

 

Pasak jo, svarbus didžiausio Kaune A+ klasės verslo centro „Magnum“ privalumas yra gerokai didesni nei 1 000 kv. m biurų plotai viename aukšte pačiame miesto centre. Tokiu būdu net ir didelės įmonės išsitenka viename ar keliuose greta esančiuose aukštuose. Tuo tarpu verslo centruose su mažesniais aukštų plotais pasitarti norintys kolegos turi bėgioti tarp daugybės skirtingų aukštų ir taip gaišta brangų laiką.

 

„Kalbant apie „Magnum“ pasirinktą vietą, norėjome prisidėti prie šios milžinišką potencialą turinčios, bet ilgus metus nepelnytai apleistos Kauno vietos atgaivinimo. Matome, kad tai pasiteisino su kaupu, ir jau dabar ši Karaliaus Mindaugo prospekto dalis virsta į tikrą Kauno centrinį verslo rajoną,“ – sako Šarūnas Matijošaitis.

 

Spartus verslo patalpų pasiūlos augimas aiškiai matomas jau nuo 2016 m., o šiuo metu Kaune biurų pasiūlą sudaro net 253 032 kv. m., skelbia tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“, tai 12 proc. daugiau nei 2019-ais metais.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: