Indrė Bungardaitė, Balsas.lt   
2009 06 15, 14:30
Julius Sabatauskas duoda į teismą švietimo ir mokslo ministrą

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
Julius Sabatauskas kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis ištirtų, ar naujai patvirtinta studentų priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka atitinka mokslo ir studijų įstatymą.

 

„Nubrauktos abiturientų svajonės ir pakeisti jų gyvenimai“, - teigia parlamentaras. Anot J. Sabatausko, tvarka turėjo turėtų įsigalioti tik po dvejų metų nuo jos paskelbimo, o šiemet studentai dar turėtų stoti pagal senąsias taisykles.

reklama

 

„Priėmimo į vientisąsias studijas sąlygos skelbiamos ne vėliau kaip prieš dvejus metus prieš priėmimo į vientisąsias studijas pradžios“, - J. Sabatauskas aiškino spaudos konferencijoje. „Šių metų gegužės 14 dieną ministras Gintaras Steponavičius savo įsakymu patvirtino aprašą, kuriame smarkiai pasikeičia daugelio dalykų stojimo konkursinio balo principai“.

 

Pasak socialdemokrato, valstybinis egzaminas, kuris sudaro didžiausią dalį konkursinio balo, pakeistas daugiau nei pusėje studijų krypčių. Padarius tokius pakeitimus, moksleiviai, dešimtoje klasėje pasirinkę mokomųjų dalykų lygį, o šiemet dar sausį galutinai apsisprendę, kokius egzaminus laikys, „liko visiškai apgauti“.

 

„Todėl aš manau, kad buvo pažeistas mokslo ir studijų įstatymas“, - J. Sabatauskas pareiškė Seimo konferencijų salėje. „Ministras galėjo nustatyti naują tvarką, tačiau ji galėjo įsigalioti tik po dvejų metų – 2011 metais“.

 

Kaip teigė Seimo narys, „pažeistas ne tik įstatymas, bet ir Konstitucija: teisėti lūkesčiai, teisinis aiškumas ir tikrumas, asmenų lygybė prieš įstatymą“.

 

„Ministras negalėjo nežinoti tvarkos. Skubėjimą lėmė galbūt naujo krepšelio įvedimas ir panašūs dalykai“, - svarstė J. Sabatauskas.

 

„Prašau teismo sustabdyti minėto įsakymo galiojimą iki kol teismas išnagrinės šį klausimą“, - pranešė socialdemokratas. Jo nuomone, šiemet studentai turėtų stoti į aukštąsias mokyklas pagal iki šiol galiojusią tvarką.

 

„Bandau įsivaizduoti, kokioje psichologinėje būsenoje buvo mūsų abiturientai, prieš dvi dienas prieš egzaminą sužinoję, kad to egzamino nebereikia, o reikia kito“, - kalbėjo J. Sabatauskas.

 

Anot jo, „žala jau padaryta didžiulė ir nebeatitaisoma tiems jaunuoliams, kurie du metus stropiai mokėsi. Vienu norminiu aktu nubraukė visas jų svajones ir galbūt pakeitė jų gyvenimą ir karjerą“.

 

 

  



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: