VersloSavaite.lt   
2016 05 05, 11:22
Vilniuje susirinko žymiausi Europos menininkai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Tarptautinis projektas „CreArt“, kurio vienas iš partnerių yra Vilniaus rotušė, balandžio 30 – gegužės 2 d. į Užupio inkubatorių sukvietė meno kūrėjų ir kuratorių iš visos Europos.

 

Čia surengtos „Europos kūrybinės dirbtuvės 2016”, kurių metu vyko įtraukiantys pristatymai apie šiuolaikinį meną, diskusijos apie meno objektų eksponavimą pasaulinėse galerijose bei muziejuose, keitimąsis patirtimi ir autentiškų darbų kūrimas realiu laiku.

reklama

 

„CreArt“ koordinatorius Juan González-Posada paklaustas apie seminarą „Dabartinis kuratorių darbas“, vykusį Užupio inkubatoriuje, sako, jog tai svarbi tarptautinė iniciatyva dėl kelių priežasčių – galimybės kelti kūrėjų kvalifikaciją ir realiu laiku keistis tarptautine patirtimi, kuri labai svarbi vykdant menininkų ir jų kūrinių mobilumo projektus.

 

„Per ketverius metus nuo „CreArt“ veiklos pradžios mes sukūrėme intensyvią programą: iki šiol esame suorganizavę tris meno parodas Europoje, kurios keliavo į devynis miestus, 13 dailininkų rezidencijų programų, 3 seminarus menininkams ir kuratoriams, 6 konferencijas, daugybę kultūrinio bendradarbiavimo pobūdžio seminarų ir susitikimų, taip pat jau tris kartus šventėme Europos kūrybiškumo dieną trylikoje Europos miestų. Be viso to, daugiau nei 200 menininkų iš įvairių „CreArt“ projekto dalyvių miestų dalijosi idėjomis apie  savo menines patirtis, organizavo meninio mokymo veiklas“, – pristato J. González-Posada.

 

„CreArt“ kūrybinių dirbtuvių kuratorė Užupio meno inkubatoriuje Luisa Santos po renginio džiaugėsi, kad visi projekto dalyviai jaučiasi pakiliai ir žada kooperuotis, tęsti bendravimą ir pasibaigus projektui, siekdami sukurti bendrų kūrybinių darbų.

 

„Seminaras buvo skirtas savarankiškai ar meno įstaigose dirbantiems kuratoriams ir apėmė pristatymus apie kuravimo metodiką ir kuratoriaus vaidmenį. Diskusijose aptarti naujausi šios veiklos moksliniai tyrimai. Antroje seminaro dalyje dalyviai buvo paprašyti nupiešti bendradarbiavimo su kuratoriumi idėją, remiantis pirmojoje dirbtuvių dalyje išgirsta informacija. Tai suvienijo kūrėjus ir suteikė dar didesnį bendrumo jausmą“, – kalba L. Santos.

 

„Projektas „CreArt“ baigsis  2017 m. balandžio mėnesį, tad iki tol dar 198 kūrėjai iš 11 Europos šalių bus mokomi ir supažindinti su profesionaliomis meno projektų sistemomis, užmegs tarptautinių ryšių ir nuolat kurs, nes kuriantis žmogus keičia ne tik save, bet ir savo aplinką, kuria tarptautinį meno tinklą“, – džiaugiasi Vilniaus rotušės valdytojo pavaduotoja Laima Nerkevičienė.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: