VersloSavaite.lt   
2020 11 03, 18:25
Gidas pradedantiesiems: ką verta žinoti apie domeno vardą?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Šiais laikais vis daugiau įmonių ir privačių asmenų nusprendžia savo verslą ar kitą veiklą perkelti į elektroninę erdvę. Jei esate vieni iš tokių, tikriausiai jau žinote, kad norint sukurti interneto svetainę, pirmiausia reikia domeno.

 

Daugelis pradedančiųjų jo vardą painioja su URL arba kitais techniniais terminais. Taigi, ką verta žinoti apie domeno vardą ir kitus su juo susijusius aspektus tiems, kurie svarsto apie galimybę turėti savo interneto svetainę?

 

Domeno vardas – kas tai?

 

Domeno vardas yra svetainės adresas, kurį interneto naudotojai įveda į naršyklę. Paprasčiau tariant, jeigu jūsų svetainė būtų namas, domeno vardas atitiktų jo adresą. Kiekvienam įrenginiui internete identifikuoti priskiriamas IP adresas. Tai skaičių serija, nurodanti konkretų įrenginį, pavyzdžiui, 66.249.66.1. Tačiau įsiminti tokį IP adresą pakankamai sunku. Todėl, siekiant išspręsti šią problemą, buvo sugalvotas paprastesnis sprendimas – domenų vardai.

reklama

 

Kuo domeno vardas skiriasi nuo svetainės ir hostingo?

 

Interneto svetainę sudaro tokie failai kaip HTML puslapiai, svetainės kūrimo programinė įranga, paveikslėliai (nuotraukos) ir kiti. Jei laikytume, jog domeno vardas yra jūsų svetainės adresas, tuomet hostingas būtų namai, kuriuose ji gyvena. Svetainės failai saugomi realiuose kompiuteriuose, kitaip vadinamuose serveriais. Kuriant interneto puslapį, reikalingas tiek domeno registravimas, tiek hostingas. Todėl labai patogu, kai šiomis paslaugomis galima pasinaudoti iš vienų rankų.

 

Domenų vardų tipai

 

Domenų vardai sudaryti iš svetainės pavadinimo ir aukščiausio lygio domeno (TLD). Pastarasis gali būti: bendrasis (gTLD) arba šalies kodo (ccTLD). Bendrieji aukščiausio lygio domenai turi tokius plėtinius kaip .com, .org, .net ir daugelį kitų. Jie yra vieni iš populiariausių ir patikimiausių. Šalies kodo aukščiausio lygio domenams priskiriami .uk, .de, .fr, .lt ir kiti plėtiniai.

 

Kaip pasirinkti tinkamą domeno vardą?

 

Jeigu planuojate užregistruoti domeną ir renkatės jo vardą, verta pasinaudoti keletu patarimų. Visų pirma, ieškant sau tinkamiausio domeno vardo, patariama atsižvelgti į tai, kokiai rinkai jis bus skirtas. Pavyzdžiui, tiems, kurie orientuojasi į Lietuvos rinką, geriausia registruoti .lt domeną.

 

Dar vienas domeno vardo pasirinkimo kriterijus – paprastumas. Kuo jis aiškesnis ir kuo labiau sutampa su įmonės pavadinimu ar prekių ženklu, tuo geriau. Svarbu atsižvelgti, kad domeno varde be leidimo negali būti naudojami kitų asmenų žymenys, pavyzdžiui, juridinių asmenų, kūrinių ar prekių ženklų pavadinimai.

 

Išsirinkus sau patinkantį domeno vardą, rekomenduojama kuo greičiau jį įsigyti. Šiais laikais nuolat registruojama daugybė domenų. Todėl uždelsus jūsų pasirinktą vardą gali įsigyti kiti fiziniai arba juridiniai asmenys.

 

Domeno registravimas – būtinas interneto svetainės kūrimo etapas. Pasirūpinkite, kad jis būtų kuo sklandesnis – kreipkitės į geriausius savo srities specialistus, teikiančius plataus spektro paslaugas. Perkėlus savo įmonės ar kitą veiklą į elektroninę erdvę, galima džiaugtis daugeliu privalumų: nuo didesnio žinomumo iki pelno. Įgyvendinkite savo idėją ir įsitikinkite tuo patys.

 

20201103-01

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: