VersloSavaite.lt   
2019 07 04, 16:43
Sveikatos būklei sekti vis daugiau lietuvių pasitelkia išmaniąsias technologijas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Nors gydytojai ir kartoja, kad daugelį ligų atpažinti ir pažaboti galima laiku tinkamai reaguojant į pirmus simptomus, tačiau tai daryti pavyksta tik nedaugeliui. Į pagalbą vis daugiau lietuvių pasitelkia išmaniąsias technologijas, kurios padeda stebėti organizmo reakciją į fizinį krūvį, skatina fizinį aktyvumą.

 

Anot sveikatos specialistų, reikia įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus, taip pat pakankamai laiko skirti judėjimui, užtikrinti aktyvumą, sveikai maitintis ir žinoti būdus, kaip sekti savo sveikatos progresą.

reklama

 

„Širdis – svarbiausias žmogaus vidaus organas, kurio veiklą reikia sekti nuolat. Tai galima padaryti reguliariai lankantis pas gydytojus, atliekant tyrimus, taip pat užtikrinant aktyvumą, kas gerina kraujotaką ir prisideda prie širdies ilgaamžiškumo. Išmaniosios dėvimosios technologijos, tokios kaip išmaniosios apyrankės ir laikrodžiai, atveria unikalias sveikatinimo galimybes, leidžia sąmoningai ir savarankiškai rūpintis savo sveikata, stebėti organizmo reakciją į fizinį krūvį. Labai svarbu, kad asmeninio krūvio ribų neperžengtume ir neperkrautume savo širdies“, – sako VšĮ „Išmanioji sveikatos akademija“ vadovė Loreta Majauskienė.

 

Sparčiai populiarėjantys išmanieji įrenginiai padeda sekti iki kokios ribos galima pakelti pulsą ir kaip į krūvį reaguoja širdis. Vis daugiau besirenkančių išmaniąsias apyrankes ypatingą dėmesį skiria naujausiems technologiniams privalumams. Vienas iš jų – galimybė sekti ne tik pulsą, tačiau ir širdies spaudimą.

 

„Tiek išmaniąją apyrankę įsigyjantiems pirmą kartą, tiek keičiantiems į pažangesnę rekomenduojame apyrankę su elektrokardiografiniais jutikliais. Tai leidžia patikrinti širdies ritmą bet kur per 30 sekundžių be kraujospūdžio aparato ir išmaniojo telefono, o rezultatai atvaizduojami pačiame apyrankės ekrane“, – sako išmaniaisiais įrenginiais Lietuvoje prekiaujančios UAB „Euraz“ produktų grupės vadovas Gediminas Bieliauskas.

 

Anot G. Bieliausko, labiausiai dėmesio verta šiuo metu rinkoje esanti Kinijos gamintojo „DT NO.1“ apyrankė „DT58“, vasario mėnesį pristatyta technologijų parodoje „Mobile World Congress“ (MWC) Barselonoje, kur sulaukė daug dėmesio ir yra viena populiariausių pasaulyje.

 

„Šiuo metu rinkoje nėra jokio panašaus prietaiso, kuriame rezultatai būtų atvaizduojami iš karto ir kuris būtų toks nedidelis. Ar viskas su širdimi tikrinimo momentu gerai parodo žaliai, geltonai ir raudonai įsižiebiantis „DT58“ ekranas“, – sako Gediminas Bieliauskas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: