reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2014 10 16, 10:40
Ar išmanieji laikrodžiai kelia grėsmę jų pirmtakams?

Image
Laikrodžiai
Išmanieji laikrodžiai pamažu tampa plintančia mada pasaulyje. Mūsų dienomis toks laikrodis gali būti ir aksesuaras, kuris atkreipia aplinkinių dėmesį, ir technologinis prietaisas, kuris pagerina žmonių gyvenimą.

 

Tad koks buvo rankinio laikrodžio tobulinimo kelias ir kokiems – klasikiniams ar išmaniesiems – ateityje teiksime pirmenybę?

reklama

 

Pirmieji rankiniai laikrodžiai – dėl mados

 

Kaip teigia Laikrodžių muziejaus vyriausioji muziejininkė Giedrė Kazonienė, rankinių laikrodžių istorija nėra labai sena. Pirmasis iš jų buvo sukurtas XIX amžiaus pradžioje kišeniniam laikrodžiui pritaikant moterišką apyrankę. Tokio kūrinio užsiprašė Napoleono žmona Žozefa. Iš pradžių šiuos laikrodžius to meto vyrai vertino kritiškai ir vadino juos moterų mados prasimanymais. Dėl mažo jų dydžio buvo abejojama, ar tokie prietaisai gali būti pakankamai tikslūs, todėl neatrodė tinkami masinei gamybai.

 

Visai kitaip šie prietaisai buvo pradėti vertinti praėjus pusei amžiaus. 1880 metais vokiečių karinio laivyno vadovybė Šveicarijoje užsakė pagaminti rankinių laikrodžių seriją. ,,Tai buvo pirmas kartas, kai tokie laikrodžiai buvo pagaminti serijiniu būdu“, – teigė G. Kazonienė. Pirmojo pasaulinio karo metais ant rankos nešiojami laikrodžiai buvo jau nebe naujiena, o greičiau būtinybė, nes keitė nepatogius nešioti, sunkius kišeninius laikrodžius.

 

Nuo XX-ojo amžiaus vidurio prasidėjo aktyviausias tokių laikrodžių tobulinimo procesas. Pradėtos gaminti nerūdijančio plieno užvedimo spyruoklės, automatinės eigos spyruoklės užvedimas, balansai su mažu svyravimo periodu, antimagnetiniai apsaugos įrengimai ir kt.

 

Laikrodyje – vis daugiau funkcijų

 

Pasak G. Kazonienės, nuo 1960 metų prasidėjo elektroninių rankinių laikrodžių gamyba, kuri sudarė konkurenciją tuometiniams mechaniniams. Naujieji laikrodžiai buvo pigesni ir tikslesni. Po dvidešimt metų jau buvo galima įsigyti laikrodžių su dar daugiau funkcijų, pavyzdžiui, kraujo spaudimo jutikliais, įmontuotais žodynais, sensoriniais ekranais ir panašiai. Tai padėjo pamatus šiuolaikiniams išmaniesiems laikrodžiams. Tačiau jų populiarumo augimas pastebimas tik pastaraisiais metais.

 

Pasak Simono Skupo, „Samsung Electronics Baltics“ vadovo Lietuvoje, taip yra todėl, kad šiuo metu išmanieji laikrodžiai atlieka vis daugiau funkcijų. ,,Vienas iš pagrindinių išmaniųjų laikrodžių privalumų yra tas, jog tokius įrenginius sujungę su savo telefonais Bluetooth ryšiu, vartotojai gali patogiai skaityti žinutes ir pranešimus, naudotis tokiomis funkcijomis kaip pokalbio vaizdas ar išryškinantis šriftas, kai pats telefonas yra kažkur kuprinėje ar giliai kišenėje. Naujieji išmanieji „Samsung“ laikrodžiai gali prisijungti prie 3G, Wi-Fi ar GPS papildomai nenaudojant išmaniojo telefono.“

 

Specialistas teigia, jog dėl nuolatinių inovacijų, taikomų technologijų srityje, išmanieji laikrodžiai tampa vis naudingesni sveikatos priežiūros srityje. ,,Naujausiuose išmaniuosiuose laikrodžiuose galima rasti įvairias programėles, kurios padeda stebėti žmogaus širdies ritmą, mitybą, mankštą ir miegą. Be šių funkcijų toks dėvimas įrenginys taip pat gali turėti navigaciją, orų programėles ar fotokamerą“. 

 

Savo nišas turės ir išmanieji, ir klasikiniai

 

Nors praėjusiais metais išmaniųjų laikrodžių populiarumas stipriai išaugo, klasikinių laikrodžių gamintojai, rodos, dar taip pat niekur nesitraukia. Ar išmanieji laikrodžiai gali pakeisti klasikinius, ekspertai nelinkę drąsiai prognozuoti. Funkcijų prasme, tradicinius laikrodžius dar prieš daugiau nei dešimt metų, keitė mobilieji telefonai. Nepaisant to, gerai žinomų, kokybiškų nešiojamų laikrodžių gamintojai išlaikė savo klientus iki šiol.

 

,,Šiuolaikinės technologijos vystosi didele sparta ir tokie prietaisai, kaip, pavyzdžiui, išmanieji laikrodžiai, palengvina gyvenimą, todėl, kalbant apie funkcionalumą, klasikiniams laikrodžiams su jais jau nebeįmanoma konkuruoti“, – teigė stilistė Austėja Jablonskytė.

 

Iš kitos pusės, laikant nešiojamąjį laikrodį įvaizdžio dalimi, sunku pasakyti, ar išmanieji gali pakeisti klasikinius. Anot A. Jablonskytės, vieno atsakymo į tokį klausimą nėra. „Išmaniųjų laikrodžių esu mačiusi įvairių – ir ryškių, ir solidžių, todėl tai gali tapti originalia stiliaus detale įvairaus statuso ir profesijos žmogui, tačiau prabangus, kokybiškas klasikinis laikrodis vis tiek išlieka kaip vizitinė kortelė. Tad sunku pasakyti, ar tokie laikrodžiai iš tiesų gali konkuruoti tarpusavyje“.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama