Povilas Kaselis, „Danske“ Investavimo ir taupymo paslaugų dep. projektų vadovas   
2012 11 08, 17:51
Stresas ir investavimas: ar įmanomi atskirai?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Daugeliui suprantama, kad vienas investavimo tikslų yra uždarbis. Vis dėlto pasitaiko investuotojų, kurie šiame procese remiasi tik sėkmės faktoriumi arba spekuliavimu, todėl nuolat  patiria  stresą  dėl rizikos prarasti savo investicijas.

 

Dažnai investuojant norima uždirbti labai greitai, todėl neapgalvotai imamasi labai rizikingų investicijų. Reikėtų suprasti, kad investavimas yra kantrybės reikalaujantis užsiėmimas, kurio rezultatas nepasiekiamas per vieną dieną.

reklama

 

Kuo daugiau kantrybės turėsite, tuo didesnė tikimybė, kad pasieksite savo tikslą. Kaip  nepatiriant  didelio streso uždirbti investuojant pasakoja Povilas Kaselis, „Danske“ banko Investavimo ir taupymo paslaugų departamento projektų vadovas.

 

Investuoti reikia nuolat

 

Norintys investuoti ir nesibaiminti dėl savo lėšų turėtų suprasti, jog pagrindinis investavimo sėkmės garantas yra ne trumpalaikės sėkmės vaikymasis, o nuolatinis uždirbamų lėšų taupymas ir įdarbinimas.

 

Šį principą yra girdėję daugelis, tačiau ne visi susimąsto ir supranta, ką tai reiškia iš tikrųjų. Norint uždirbti ir sutaupyti tam tikrą sumą pinigų galima rinktis iš keleto skirtingų galimybių: jeigu turite laiko ir norite domėtis bei pajausti tiesiogiai, ką reiškia investicijų valdymas, galite tiesiogiai investuoti į didelę finansinių instrumentų įvairovę arba patikėti savo santaupų valdymą profesionalams nusiperkant investicinių fondų vienetų.

 

3 litai gali uždirbti tūkstančius

 

Naudojantis investiciniais fondais nepatiriant didelio streso praturtėti galima nuosekliai kaupiant ir įdarbinant sukauptus pinigus. Galimybę uždirbti iš nuolatinio investavimo galima pagrįsti paprastu pavyzdžiu.

 

Jei žmogus  kaupia ir kas mėnesį investuoja po 100 litų, gauna vidutinę 6 proc. metinių palūkanų grąžą, tuomet po penkerių metų jis jau turės sukaupęs 7000 litų, po 15 metų – beveik 30 000 litų, o po 30 metų – daugiau nei 100 000 litų. Viso to galima pasiekti per dieną atidedant vos po 3 litus, o jei galite sau leisti atidėti daugiau, sukaupta pinigų suma dar labiau padidėja.

 

Didžiausias ilgalaikio periodiško investavimo privalumas – reinvestuojant gaunamą investicinę grąžą iš investavimo galima uždirbti daug didesnes sumas nei paprastai taupant dėl to, kad būtų įdarbinami jau uždirbami pinigai.

 

Tiesa, reinvestavimo efektas pradeda jausti tik po kažkiek laiko, o  didesnę naudą iš pradžių duoda nuolatinis portfelio papildymas, tad derindami nuoseklų taupymą ir kantrybę galėsite būti ramūs dėl savo lėšų ir uždirbti iš tiesų nemažas sumas.

 

Investavimas – gyvenimo būdas

 

Įrodyti nuolatinio investavimo naudą ir įkvėpti to imtis gali ir tokių žinomų žmonių kaip Warrenas Buffettas ar Johnas Templetonas istorijos. Šie asmenys naudojosi paprasčiausiais nuolatinio investavimo principais ir sugebėjo savo turtus padidinti ne vieną dešimtį kartų bei tapti pasaulyje žinomais milijardieriais, kurie viską pasiekė savo jėgomis, kantrybe ir tikėjimu.

 

Warrenas Buffetas visą savo gyvenimą gyveno iš gaunamos algos, nuolat didindamas savo investicinį turtą ir neimdamas iš jo jokių pinigų.

Svarbu, kad tiems, kurie investuodami pasiekė daugiausiai, investavimas buvo ne vien tik laisvalaikio užsiėmimas, bet ir gyvenimo būdo dalis. Būtent dėl šios priežasties jiems pavyko pasiekti daugiausiai ir tapti turtingais norinčių tapti žmonių įkvėpimo šaltiniu.

 

Šiandieniniame pasaulyje užsidirbti iš investavimo yra dar paprasčiau nei bet kada anksčiau – statistika atskleidžia, kad kiekvienais metais vis daugiau žmonių imasi investavimo kaip būdo užsidirbti.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: