2009 10 23, 12:45
„Lietuvos rytas“ į Eurolygą grįžo su trenksmu

Image
D.Kanapecko nuotr.
Sausakimšoje „Siemens“ arenoje rungtyniave Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai padovanojo savo sirgaliams puikią pergalę. Sostinės ekipa nugalėjo Stambulo „Efes Pilsen“ krepšininkus rezultatu 77:70 (21:16, 17:9, 24:21, 15:24).

Vilniečiai nuo pat rungtynių pradžios išsiveržė į priekį, ir vėliau nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų.

Pirmieji taškus pelnė vilniečiai, tačiau svečiai pelnė 4 taškus taip persverdami rezultatą. Visgi, „Lietuvos rytas“ atsakė 6 taškais ir išsiveržė į priekį 8:4. Igorio Rakočevičiaus pastangomis svečiai neleido atitolti vilniečiams.

Aikštėje vyko atkakli kova ir sostinės ekipa po truputi tolo 15:11. Lietuviai išlaikė persvarą iki pat kėlinio pabaigos ir netgi ją padidino. Pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 21:16.

Po trumpos pertraukėlės sugrįžusios komandos apsikeitė netaikliais metimais. Praėjo porai minučių pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė šeimininkai (23:16). Dejanas Borovnjak užtikrintai žaidė gynyboj ir blokavo Bootsy Thorntono  metimą, po kelių akimirkų varžovo metimą blokavo ir Donatas Zavackas. Abi komandos porą minučių niekaip negalėjo pataikyti ir svaidė kamuolius pro šalį.

Tačiau po ilgos tolimą tritaškį metimą pataikė Martynas Gecevičius padidindamas persvarą iki 7 taškų (26:19). Netrukus dar tris taškus pridėjo komandos kapitonas Steponas Babrauskas. Po ilgos tylos taškus pelnė ir „Efes Pilsen“ krepšininkai - tritaškį pataikė Charlesas Smithas. Aronas Baynesas pavertė persvara dvižemkle, o D. Zavackas baudų metimais ją dar padidino (35:22).

Skirtumą kiek sušvelnino tas pats C. Smithas tačiau šeimininkai užtikrintai valdė žaidimą ir išlaikė dviženklę persvarą iki kėlinio pabaigos 38:25.

Po pertraukos sugrįžę aikštės šeimininkai iš karto pelnė du taškus, o sekančioje atakoje svečiai atsakė tritašiu metimu. „Lietuvos rytas“ pelnė dvitaškį, o sekančioje atakoje A. Baynesas įspūdingu dėjimu pridėjo dar du taškus.

Tai pažadino svečius ir šie po truputi ėmė mažinti persvarą. Visgi „Lietuvos ryto“ krepšininkai neleido įsismaginti svečiams ir atstatė 13 taškų persvarą (48:35). Po trumpos pertraukėlės vilniečiai pridėjo 6 taškai be atsako ir dar labiau atsiplėšė. Po D. Zavacko taiklių naudos metimų rezultatas - 57:38. Po trečiojo ketvirčio rezultatas 62:46.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai ėmė mažinti skirtumą, ir po C. Smitho dėjimo, skirtumas sumažėjo iki 9 taškų. Norėdamas nuraminti savo krepšininkus Rimas Kurtinaitis paprašė min. pertraukėlės. Tuoj po jos M. Gecevičius pataikė tritaškį metimą, o sekančioje atakoje Prestonas Shumpert pataikė dvitaškį.

Likus 5 min. iki rungtynių pabaigos rezultatas 68:55. Visi „Siemens“ arenoje susirinkę sirgaliai pašoko iš savo vietų, kuomet M. Gecevičius pataikė dar vieną tolimą metimą. B. Thorntonas baudų metimais sumažino skirtumą iki 10 taškų, tačiau B. Popovičius atsakė taikliu dvitaškiu.

Besibaigiant mačui svečiai sumažino skirtumą iki 7 taškų tačiau vilniečiai kontroliavo žaidimą iki pat mačo pabaigos ir iškovojo svarbią pergalę rezultatu 77:70.

„Lietuvos ryto“ gretose nesustabdomas buvo M.Gecevičius pelnęs 21 tašką (5/8 tritaškių). D.Zavackas 15 (6 atk. kam.), A.Baynesas 14 (6 atk. kam.), B.Popovičius 11 (10 rez. perd., 5 kl.), M.Bjelica 8, S.Babrauskas 6, D.Borovnjakas 2.

„Efes Pilsen“: P.Shumpertas 12, I.Rakočevičius 11, Ch.Smithas 10, M.Kasunas 9.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.