2009 09 21, 00:15
Ispanija – naujoji Europos krepšinio čempionė

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
Ilgi Ispanijos krepšinio gerbėjų laukimo metai baigėsi. Sekmadienį Katovicų mieste vykusiame Europos krepšinio čempionato finale ispanai 85:63 (24:14, 28:15, 15:15, 18:19) sutriuškino Serbijos ekipą ir po šešių nesėkmingų finalų iš eilės pagaliau pirmą kartą istorijoje tapo Senojo žemyno čempionais.

Rungtynes dvitaškiu pradėjo Pau Gasolis, tačiau Urošas Tripkovičius netrukus tolimu metimu išvedė į priekį Serbijos ekipą - 3:2. Įpusėjus ketvirčiui iš toli pataikė Ricky Rubio ir Jorge Garbajosa, dar du taškus pridėjo P.Gasolis ir ispanų persvara šoktelėjo iki aštuonių taškų - 13:5.

Negana to, Rudy Fernandezas likus žaisti tris minutes pataikė iš toli, Raulis Lopezas pridėjo metimą iš po krepšio, o Ispanijos rinktinės pranašumas tapo dviženklis - 20:7. Per likusį laiką ispanų persvara išliko dviženklė ir jau po pirmųjų dešimties minučių Ispanijos rinktinė žengė milžinišką žingsnį pirmojo čempionų titulo link - 24:14.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos sunkiai rinko taškus, tačiau pirmieji ir vėl atsigavo Ispanijos krepšininkai. Sužaidus keturias minutes R.Fernandezas pradėjo ispanų spurtą, po kurio Sergio Scariolo auklėtiniai įgijo jau šešiolikos taškų pranašumą - 34:18.

Visos serbų pastangos puolime atsimušdavo į puikiai veikusią ispanų gynybą, tuo tarpu P.Gasolio vedini ispanai likus žaisti tris minutes iki didžiosios pertraukos jau triuškino varžovus - 40:20. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis Ispanijos ekipos persvara dar labiau išaugo ir įpusėjus susitikimui intrigos finale beveik nebeliko - 52:29.

Po didžiosios pertraukos ispanai buvo padidinę pranašumą iki 25 taškų (56:31), tačiau serbai atsakė atkarpa 6:0 ir po Novicos Veličkovičiaus tolimo metimo Serbijos rinktinės deficitas šiek tiek sumažėjo - 37:56. Nepaisant S.Scariolo paprašytos minutės pertraukėlės, serbai laimėjo dar vieną atkarpą 7:2 bei ispanų pranašumas dar truputį aptirpo - 58:44.

Visgi Ispanijos komanda tuoj pat atsakė aštuoniais taškais ir vės susigrąžino beveik visą turėtą pranašumą - 66:44. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis vieną baudos metimą pataikė Felipe Reyesas pataikė vieną baudos metimą ir po trijų ketvirčių Ispanai toliau įtikinamai pirmauja - 67:44.

Paskutiniame ketvirtyje jokios intrigos jau nebuvo. Abiejų komandų treneriai leido pasireikšti mažiau rungtyniavusiems krepšininkams, o ispanų persvara įpusėjus kėliniui jau buvo tiesiog milžiniška - 77:48.

Paskutinėmis sekundėmis pirmąjį savo tašką šiose rungtynėse pelnė Vilniaus "Lietuvos ryto" komandos įžaidėjas Bojanas Popovičius, tačiau tai nebesutrukdė Ispanijos rinktinei iškovoti įspūdingą pergalę rezultatu 85:63.

Ispanija: P.Gasolis 18 (11 atk. kam.), R.Fernandezas 13 (tritaškiai 1/6), J.C.Navarro 12, R.Rubio 10, F.reyesas (8 atk. kam.) ir C.Cabezas - po 7.

Serbija: U.Tripkovičius ir N.Veličkovičius - po 15, N.Krstičius 12, M.Raduljiča 6.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.