2009 09 13, 13:40
Beviltiškas pralaimėjimas Slovėnijai beveik palaidojo lietuvių viltis

Image
Krepšinis
Dar vieną nesėkmę Europos čempionate patyrė bei padėtį F grupėje susikomplikavo Lietuvos rinktinė, antrojo etapo varžybose 58:81 (18:28, 8:15, 13:19, 19:19) nusileidusi Slovėnijos krepšininkams.

F grupėje Ramūno Butauto auklėtiniai lieka be įskaitinių pergalių.

Rungtynes dvitaškiu pradėjo Marijonas Petravičius, tačiau slovėnai atsakė penkiais taškais iš eilės ir po Jaka Lakovičiaus tolimo metimo persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 5:2. Nors Linas Kleiza tritaškiu buvo atsakęs pusiausvyrą (5:5), slovėnai netrukus vėl atitolo - 12:8.

Lietuviai į tai atsakė L.Kleizos dėjimu su pražanga ir M.Petravičiaus metimu iš po krepšio bei vėl susigrąžino persvarą - 13:12. Lietuvos rinktinės treneriui pradėjus keisti krepšininkus komandos žaidimas vėl išsiderino, slovėnai pelnė septynis taškus be atsako ir atitrūko - 19:13.

Nepaisant minutės pertraukėlės, lietuvių žaidimas puolime ir toliau strigo, o po Tomui Delininkaičiui skirtos nesportinės pražangos Slovėnų persvara pasiekė aštuonis taškus (21:13), o netrukus dar labiau išaugo - 25:16. Ketvirčio pabaigoje Robertas Javtokas pelnė du taškus, tačiau Boštjanas Nachbaras atsakė tritaškiu ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos rinktinės deficitas jau buvo dviženklis - 18:28.

Antrasis ketvirtis lietuviams ir toliau nieko gero nežadėjo. Slovėnijos rinktinės krepšininkai vėl tiksliai atakavo iš trijų taškų zonos, o mūsiškių deficitas labai sparčiai augo. Sužaidus dvi minutes jis siekį vienuolika (20:31), dar po minutės dvylika (22:34), o sužaidus keturias minutes - jau keturiolika taškų (22:36). Vienas po kito atliekami keitimai Lietuvos rinktinei ir toliau nepadėjo. Treneris niekaip neatrado penketo, kuris galėtų sėkmingai rungtyniauti puolime, o Lietuvos rinktinė taškus dažniausiai rinko po kurioziškų arba avantiūriškų sprendimų.

Nebeturėdamas minutės pertraukėlių, R.Butautas ir toliau galėjo tik stebėti augantį Lietuvos rinktinės deficitą, kuris likus žaisti minutę jau siekė septyniolika taškų - 26:43. Sėkmės dėka paskutinę minutę lietuviams pavyko apsiginti nuo abiejų Slovėnijos rinktinės atakų, tačiau įpusėjus rungtynėms lietuvius nuo varžovų jau skyrė milžiniška praraja - 26:43.

Ta praraja dar labiau išaugo jau antrąją trečiojo kėlinio minutę, kai po dviejų J.Lakovičiaus tritaškių ir Urošo Slokaro metimo iš po krepšio Slovėnijos rinktinė ėmė pirmauti jau nepadoriu rezultatu - 51:28. Desperatiškų veiksmų besiėmęs R.Butautas į aikštelę įleido visą čempionatą ant suolelio prasėdėjusį Mantą Kalnietį, tačiau išbalansuota Lietuvos rinktinė ir toliau atrodė bejėgiškai.

J.Lakovičiaus dvitaškis su nesportine L.Kleizos pražanga ir įpusėjus kėliniui Slovėnijos rinktinė toliau traiško lietuvius - 57:34. Jono Mačiulio tikslūs tolimi metimai neleido slovėnams dar labiau atitrūkti, tačiau po trijų kėlinių švieslentėje ir toliau degė tragiški Lietuvos krepšiniui skaičiai: Slovėnija - Lietuva 62:39.

Paskutiniame ketvirtyje sužaidus keturias minutes M.Kalnietis pelnė keturis taškus iš eilės ir Lietuvos rinktinės deficitas po ilgoko laiko tapo mažesnis nei dvidešimt taškų - 48:66. Visgi slovėnai tuoj pat atsakė penkiais taškais iš eilės ir viskas grįžo į savo vietas - 48:71. Aikštėje ėmė siausti M.Kalnietis, tačiau to buvo per maža - 55:76. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:58 Slovėnijos rinktinės naudai.

Lietuva: M.Kalnietis 15, J.Mačiulis 11, K.Lavrinovičius 7 (7 atk. kam.), D.Lavrinovičius ir L.Kleiza po 6, M.Petravičius, R.Javtokas ir S.Jasaitis po 4, A.Jomantas 1.

Slovėnija: J.Lakovičius 24 (6/9 tritaškių), E.Lorbekas 17 (8 atk. kam.), U.Slokaras ir B.Nachbaras po 11.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.