reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2019 05 17, 12:45
RSVA: neskaidri veikla kenkia visos rinkos reputacijai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Šią savaitę viešojoje erdvėje pasirodė žinios apie ryšių su visuomene agentūrų veiklą, prieštaraujančią skaidrumo ir etikos reikalavimams.

 

Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino, kad Visagino atominė elektrinė be konkurso ir be papildomos viešinimo sutarties pirko paslaugas iš agentūros „Viešųjų ryšių partneriai“ (dabar „Fabula ir partneriai“). Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad tokiu būdu sumokėjus daugiau kaip 905 tūkst. eurų, valstybei padaryta didelė žala.

 

Be to, teisėsaugai pateikta 15min.lt redakcijos informacija ištirti, ar agentūros „VIP communications“ užsakymu galimai nebuvo neteisėtu būdu renkama informacija apie privačius asmenis ir įmones. Be to, į šį informacijos rinkimo procesą buvo įtrauktas ir žiniasklaidoje dirbantis žurnalistas.

 

RSVA, remdamasi tarptautine ryšių su visuomene praktika bei įprastais etikos standartais, nepritaria tokiai ydingai praktikai ir atsiriboja nuo galimai nesąžiningo elgesio viešuosiuose pirkimuose bei galimo žurnalistų papirkinėjimo.

reklama

 

Kartu RSVA atkreipia dėmesį, kad komunikacijos agentūroms visame pasaulyje keliami aukšti veiklos skaidrumo standartai, vengiant interesų konflikto ir bet kokių įtarimų dėl neteisėtos veiklos ar galimų korupcinių santykių.

 

Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacija yra įdiegusi ryšių su visuomene veiklos Standartą, pagal kurį savo narių reikalauja viešai skelbti savo klientus, pajamas, deklaruoti interesus ir laikytis skaidrumo principų.

 

RSVA mano, kad šių reikalavimų nesilaikančios agentūros daro žalą visai ryšių su visuomene rinkai, jos reputacijai, profesionalumui, klientų, ypač užsienio kapitalo įmonių, pasitikėjimui.

Į viešumą iškylančios tokios istorijos nesuderinamos su tarptautinių korporacijų taikomais standartais. RSVA atkreipia užsienio kapitalo įmonių dėmesį renkantis komunikacijos partnerius kruopščiai įvertinti jų reputaciją, atitikimą samdomiems tiekėjams taikomiems etikos standartams.

 

Buvusios RSVA narės agentūros „VIP communications“ ir „Fabula“ iš asociacijos išstojo, rinkoje kilus klausimų dėl vykstančių telekomunikacijų bendrovių konkursų skaidrumo.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama