reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2009 10 25, 17:04
Psichologo konsultacija. Pokalbio dėl darbo subtilybės: uždarbio įvardijimas

Image
Edita Dijokaitė
„Kaip pokalbyje dėl darbo neįvardinti konkrečios uždarbio sumos?“, - klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Edita Dijokaitė.

 

Klausimas. Kaip pokalbyje dėl darbo reikėtų gražiai išsisukti nuo klausimo „Kokie yra Jūsų finansiniai lūkesčiai“? Esu skaičiusi nemažai literatūros ir žinau, ką galima bandyti sakyti tokiu atveju.

reklama

 

Tačiau darbdaviams tokie atsakymai kaip, pavyzdžiui, norėčiau gauti tiek, kiek vidutiniškai rinkoje gauna tokias pareigas užimantys darbuotojai ir panašūs, netinka. Kaip vis gi neįvardinti konkrečios atlygio sumos?

 

Atsakymas. Pirmiausia, tai turėtumėte prieš eidama į pokalbį pasidomėti, kokį atlyginimą Jūsų regione darbdaviai moka darbuotojams konkrečiose pareigose su tokia, kaip Jūsų, kvalifikacija ir patirtimi.

 

Taip pat turėtumėte būti sau nusistačiusi žemiausią atlyginimo sumą, už kurią sutiktumėte dirbti, bei tokią sumą, kuri Jūsų manymu realiai atitiktų Jūsų turimą kvalifikaciją ir naudą, kurią suteiktumėte įmonei, pradėjusi joje dirbti.

 

Tuomet turėdama aiškius atsakymus į šiuos klausimus, nepasimesite, jeigu išsisukti nuo klausimo apie norimą atlyginimą nepavyktų.

 

Vis tik siekiant išsisukti nuo konkrečios sumos įvardijimo, darbdaviui paklausus apie Jūsų norimą atlyginimą, užduokite klausimą jam. Taip jis bus priverstas korektiškai nusakyti galimo atlyginimo ribas. Vienas iš atsakymo variantų apie norimą atlyginimą gali būti: „Esu tikra, kad kai ateis laikas ir mes susitarsime dėl priimtino dydžio“, „O nuo kiek iki kiek jūs paprastai mokate žmonėms, turintiems tokią kaip mano patirtį ir kvalifikaciją?“.

 

Darbdaviui nurodžius atlyginimo intervalą, jau turėsite suvokimą apie tai, kokio atlygio galima tikėtis. Jeigu Jūsų norima atlygio suma patenka į šį intervalą, tuomet puiku. Jeigu nepatenka – verta pamąstyti, kiek šis darbas Jums yra svarbus ir ar tikrai norite/galite dirbti už tokią sumą.

 

Kita vertus, jau žinosite, kokį atlygio dydį galite įvardinti darbdaviui, jeigu Jums šis darbas yra labai reikalingas, o darbdavys primygtinai reikalauja nusakyti siekiamą atlyginimą.

 

Jeigu norite gauti didesnį atlyginimą, galite taip ir pasakyti darbdaviui. Tik būkite pasiruošusi argumentuoti savo sprendimą. Įrodykite, kaip Jūs galite būti naudinga įmonei. Mokėkite parodyti savo vertę.

 

Jokiais būdais nesakykite, kad atlyginimas Jums nėra svarbus. Priešingu atveju darbdavys pagalvos, kad Jūs beviltiškai ieškote bet kokio darbo ir gali Jūsų nepasirinkti (nes pagalvos, kad Jūs galite ne itin atsidavusiai atlikti darbą) arba pasiūlyti Jums kiek galima mažesnį atlygį (kur kas mažesnį, nei jis iš tikro turėtų būti apmokestintas).

 

Taip pat jeigu nepavyktų išsisukti nuo atsakymo, galite atsakyti ne visai konkrečiai. Pvz., „Manau, būtų teisinga, kad mano atlygis siektų apie 1500 Lt“ arba „Esu dirbusi tokį darbą, ir manau, kad jis tikrai vertas daugiau nei minimalaus atlyginimo“.

 

Sėkmės!

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama