VersloSavaite.lt   
2010 10 01, 18:22
Psichologo konsultacija. Nežinau ko noriu iš gyvenimo. Ką daryti?

Image
Lina Jundulaitė
„Norėčiau, kad padėtumėte suprasti man pačiai save. Su vyru gyvename 8 metus, turime mažametį sūnų. Nesijaučiu laiminga, niekas manęs nedžiugina, ir pati nežinau, ko noriu iš gyvenimo. Ką daryti?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

Klausimas. Sveiki, norėčiau, kad padėtumėte suprasti pačiai save, nes aš nesuprantu ir net nežinau nuo ko pradėti. Esu ištekėjusi, su vyru kartu esame beveik 8 metai, turime 2 m. sūnų. Nesijaučiu laiminga, niekas manęs nedžiugina, ir pati nežinau, ko noriu iš gyvenimo.

reklama

 

Vyras dirba, o aš namuose su vaiku atlieku visus namų ruošos darbus. Vyras labai pavydus, nenori manęs išleisti su draugėmis kur pasisėdėti, jei einu kartu visur su vaiku, jis po darbo sėdi prie kompiuterio ar žiuri televizoriaus, būna su draugais (be vaiko) kartu nedarome nieko, net neturime bendru temų apie ką kalbėti.

 

Apie seksą nenoriu nei pagalvoti, man to visiškai nebereikia, dėl to kyla pykčių, bet man net nemalonu kai jis liečiasi. Kai susipykstame ir atrodo jau noriu skirtis jis atkalba ir tvirtina, jog mane myli, ir be manęs negalėtų, aš lieku.

 

Nežinau kodėl, bet man vis tiek atrodo aš jį myliu ir negalėčiau būt be jo, aš jo pavydžiu. Bet kai jis būna salia jis mane erzina ir aš nežinau ar iš tiesų jį myliu, ar čia tik nuosavybės jausmas? Ar reikėtų toliau gyventi kartu ir tikėtis kad kažkas pasikeis?

 

Atsakymas. Sveiki, perskaičius jūsų situaciją, kilo kelios mintys. Pirmiausia – jūs pati. Minėjote, kad nesijaučiate laiminga, jūsų niekas nedžiugina, nežinote, ko norite iš gyvenimo. Tačiau jei kiek stabtelėtume ir kiek pagalvotumėte, kada paskutinį kartą buvo išties gera, ką prisimenate?

 

Ką veikėte? Su kuo buvote? Dėl ko buvo gera? Ką būtų galima padaryti, kad tokių situacijų vėl pasitaikytų? Gal jūs jas galėtumėte inicijuoti? Ko norite iš savo gyvenimo – deja, to niekas negali pasakyti, tik jūs pati.

 

Čia vėl būtų galima paskatinti jus rasti laiko sau – meditacijai, galbūt skaitymams, pasivaikščiojimui, mėgiamos veiklos paieškoms, galbūt per jas jums pačiai būtų aiškiau suvokti save. Gal reiktų pasistengti dėl savęs ir ryžtis bent kiek paeksperimentuoti, paieškoti būdų kaip save pradžiuginti, kad galėtumėte bent karais pasakyti „man gera, aš laiminga“.

 

Palaikyti santykius su draugėmis, giminėmis – kiti žmonės gali padėti pastebėti daugiau saviraiškos galimybių, prablaškyti, padėti kiek atitrūkti nuo nusistovėjusios kasdienybės. Jei jausitės pati gerai, tikėtinai tai pastebės ir kiti, o galbūt tai net galėtų pakoreguoti jūsų santykius su vyru. Pastebima, kad teigiamos emocijos persiduoda kitiems.

 

Santykiai – tai nenutrūkstamas „darbas“, kuriems reikia laiko, dėmesio, kantrybės ir kūrybingumo. Nes reikia pastebėti, kad pilnaverčiai santykiai apima kelis aspektus- artumo jausmą, aistrą bei įsipareigojimą (atsakomybę už santykius). Jūsų atžvilgiu, regis, liko labiau tik įsipareigojimas. Ties kitais dvejais aspektais reiktų padirbėti.

 

Jūs su vyru jau aštunti metai kartu – kokie buvo laikai, kai judviem buvo gera? Kas pasikeitė? Ko trūksta? Ko pasiilgstate? Ką jūs galite daryti, kad tas santykis būtų vėl teikiantis jėgų ir entuziazmo? Ar jums jo reikia bei ko iš jo tikitės? Minėjote, kad nors ir kyla minčių skirtis, jūs vis dar jį mylite- kuo jis jums žavus? Patrauklus? Kas jame traukia? Dėl ko norite būti kartu? Kas vargina? Nervina?

 

Minėjote, kad jis susitinka su draugais, tačiau nemažai laiko praleidžia prie televizoriaus, interneto – gal galite jam pasiūlyti kokios nors kitokios veiklos – pietūs kur nors kitur, naujoje aplinkoje, nueiti į kino teatrą ar koncertą, kartu ką nors veikti – gal tai paskatintų atsirasti daugiau bendrų pokalbio temų, o ir kasdienybė taptų kiek spalvingesnė? Galbūt tai paskatintų ir jį imtis iniciatyvų, pradžiuginti ir jus?

 

Tačiau kita vertus, jums svarbu pačiai apsispręsti,  ko jums reikia, norisi iš šio santykio ir kiek jis jums svarbus. Beje,  pastebima, kad poros pasitenkinimas gyvenimu, sumažėja gimus kūdikiui, tad galbūt sunkumai ir santykių išbandymas siejasi ir su sūneliu. Tačiau išbandymai nebūtinai turi reikšti pabaigą.

 

 Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: