reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2009 05 15, 17:31
Psichologo konsultacija. Mano vyras labai uždaras, kaip su juo bendrauti?

Image
Edita Dijokaitė
„Esame jauna šeima. Jau tvarkome skyrybų dokumentus, prieš 5 mėnesius vyras paliko bendrus namus. Jis labai uždaras, bendravimas šaltas. Noriu išsaugoti šeimą, kaip turėčiau su juo bendrauti?, klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Edita Dijokaitė.

 

Klausimas. Susidūriau su tokia problema: esame jauna šeima, dar kol kas, nes jau esame padavę dokumentus skirtis.

Vyras yra labai uždaras, o po jo tėvo mirties jis pasidarė dar uždaresnis, o iš bendrų namų išėjo gyventi pas savo mamą po mirties praėjus pusei metų.

reklama

 

Iki tol gyvenome labai gerai, nebuvo pykčių, sutardavom pasakiškai, visi mate mumyse idealią šeimą.

 

Išeidamas iš namų jis tepasakė: „pavargau nuo visko, nežinau ko noriu“. Vaikiuką lankė labai mažai, vengė matytis su manimi. Dabar praėjo jau 5 mėnesiai po jo išėjimo iš namų, bet jis negrįžta, toliau nori skirtis. Kiek žinau iš anytos, jis pasidare labai agresyvus, mažai bendrauja net ir su savo seserimi.

 

Jis toks anksciau tikrai nebuvo, jo dažniausias pasakymas „gyvenu šia diena ir man viskas dzin“, paklausus jo apie jausmus man jis prisipažįsta nebemylintis manęs nenorintis pas mane grįžti.

 

Tiesiog norisi šaliskos nuomonės kaip galėčiau jam padėti, man svarbiausia, kad jam nieko neatsitiktų. Jis negeria, nerūko. Jam 27 metai. Bandžiau siūlyti tiesiog kartu nueiti pas šeimos psichologą, jis kategoriškai atsisakė.

 

Labai lauksiu jūsų nuomonės, noriu išsaugoti šeima, sūnui tik 3,5 metų jam reikalingi abu teveliai...

 

Atsakymas. Nežinia ką Jūsų vyras galvojo apie judviejų santuoką dar iki tėčio mirties. Gal tas jo noras skirtis atsirado anksčiau. Tačiau tai lieka spėlionėmis.

 

Panašu, jog tėčio mirtis Jūsų vyrą labai sukrėtė. Ko gero šis įvykis privertė jį susimąstyti apie savo gyvenimą, verybes, apie tai, ko apskritai jis iš savo gyvenimo nori. Galbūt jausmai Jums tikrai atšalo ir jis pamąstė, kad nenori gyventi kartu su Jumis tik iš pareigos. O gal jis jautėsi šeimoje nepilnavertis (nes minėjot, kad esate griežta), tai ir nusprendė viską pakeisti.

 

Galimas dalykas, kad ir kasdienybės monotonija jį labai prislėgė. Bet kuriuo atveju, jis nusprendė keisti savo gyvenimą ta kryptimi, kuri jam atrodo geresnė. Reikėtų gerbti jo sprendimą, kad ir koks jis yra, nors žinau, kaip Jums norisi išsaugoti santuoką.

Manau neturėtumėte šiuo metu daryti vyrui spaudimo. Pabandykite pasikalbėti su juo kaip draugė, ne kaip žmona. Paklauskite jo, kaip jis apskritai jaučiasi, kas galėjo paskatinti tokį jo elgesio pasikeitimą, galbūt kažkoks jūsų elgesys jam įgriso.

 

Nesiginčykite, o tiesiog išklausykite ir pamąstykite apie tai, ką jis pasakys. Draugiškai, o ne liepdama pasiūlykite jam apsilankyti pas psichologą (manau, reikėtų dėl užsisklendimo savyje ir padidėjusios agresijos), parodykite, kad esate sunerimusi dėl jo ir Jums rūpi jo gerovė.

 

Išreikškite nerimą dėl Jūsų abiejų sūnelio, neužsipuldama pasiteiraukite, ką jis jam jaučia, ir kaip būtų po to, jei išsiskirtumėte. Siūlau pakalbėti neužsipuolant, be griežto tono, nes toks kalbėjimo būdas iššaukia kitame žmoguje gynybą, sukelia norą priešintis. Toks pokalbis gali tik užaštrinti situaciją neprieinant jokio kompromiso.

 

Sėkmės Jums.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama