reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2010 08 17, 16:12
Psichologo konsultacija. Kas motyvuoja darbuotojus?

Image
Lina Jundulaitė
„Norėčiau išgirsti Jūsų, kaip psichologės komentarą, kaip dalyvavimas bendruose renginiuose, šventėse, vakarėliuose stiprina įmonės kolektyvą, kodėl reikia juos rengti, kokią reikšmę šie renginiai turi, o galbūt jie yra visai nereikalingi?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

ATSAKYMAS. Žmogus darbe paprastai praleidžia ganėtinai daug laiko. Darbas neretai tampa ne tik pragyvenimo šaltiniu, bet ir priklausymu tam tikrai bendruomenei, kuri turi savo nusistovėjusias vertybes, nuostatas, bendravimo būdus.

reklama

 

Sutelktos, stiprios, suinteresuotos, motyvuotos komandos jaučia įsipareigojimą savo „bendruomenei“ ir stengiasi dėl jos gerovės. Dėmesys ima krypti į organizacijų kultūrą, kuri siejasi su organizacijos puoselėjamomis vertybėmis, nuostatomis, bendravimo būdais, šventėmis... Ties čia ir stabtelsime. Kam organizacijai reikalingos šventės?

 

Pirmiausia tai investicija į komandos sutelktumą, kuri tarsi sako „kartu mes siekiame bendro tikslo bei mums gera būti kartu.“ Šventės, nedideli paminėjimai gali būti tarsi tradicija, kuri atkreipia dėmesį į nuveiktus darbus, pasiektus tikslus ar bent jau mažus žingsnius tikslo link – tai kelia motyvaciją, veikia tarsi priminimas, jog judate tinkame linkme, bei kelia pasididžiavimą, jog esate sėkmingos organizacijos narys, padeda pastebėti rezultatus.

 

Taip pat skatina betarpiškesnį bendravimą, kolegų vienas kito pažinimą, o tai dažnai veikia kaip komandą stiprinantys veiksniai.

 

Ne visuomet darbo metu darbuotojai gali atskleisti savo asmenines savybes, kurios gali būti pastebėtos švenčių, išvykų ar neoficialių susitikimų metu. Jos gali būti panaudotos pramogų organizavime – tai vėlgi kelia darbuotojų savęs vertinimą bei tampa galimybe saviraiškai. Jų metu išryškėja ir kolektyvo santykiai, neformalūs lyderiai.

 

Į tai svarbu atkreipti dėmesį, nes darbuotojų santykiai ir darbo klimatas, glaudžiai siejasi ir su darbo kokybe bei pasitenkinimu darbu. O galbūt taip gali gimti naujų genialių idėjų, planų?

 

Šventės turi būti smagios, leisti darbuotojams atsipalaiduoti, pasikrauti teigiamų emocijų. Jos teigiamai veikia darbo aplinką, santykius. Tai teikia saugumo, ramybės, pasitikėjimo jausmus bei siejasi su didesniu atsidavimu darbui – „man čia gera“. Kai darbas suderinamas su malonumu, didesnis darbuotojų lojalumas, didesnis darbo našumas bei tikėtina mažesnė darbuotojų kaita.

 

Manoma, kad darbuotojų motyvacija yra nepastovi, ją vis reikia pastiprinti. Tad šventės, bendros išvykos ar veiklos paįvairinimas – gali veikti kaip sužadinanti priemonė.

 

Tiesa, reiktų atkreipti dėmesį ir tai, kad šventės būtų laukiamos, t. y. kad jų norėtų kolektyvas.

 

Svarbu pažinti savo darbuotojus, žinoti, kas patinka, o dar geriau – kartu nuspręsti, kokios šventės jiems norisi.

 

Taigi šventės, neoficiali kolektyvo veikla skatina narių įsitraukimą, kelia motyvaciją, betarpiškesnį bendravimą, suteikia daugiau vietos saviraiškai, skatina komandos sutelktumą bei teikia teigiamų emocijų. Tai ganėtinai daug, kad žmogus mielai ryte keltųsi į savo mažą bendruomenę...

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama