reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2010 08 24, 16:36
Psichologo konsultacija. Kas galėtų pagerinti bendravimą su vadovu?

Image
Lina Jundulaitė
„Vadovas su manimi elgiasi nemandagiai ir nepakančiai. Paprastai dirbu (skyriuje esu ilgiausiai dirbanti darbuotoja, tačiau nedalyvauju darbo metu vykstančiose „socialinėse veiklose“ / „išgėrimuose“) savarankiškai ir su užduotimis susitvarkau. Kaip pagerinti bendravimą?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

Klausimas. Laikinas skyriaus vadovas (anksčiau buvo įmonę palikusio vadovo pavaduotojas), skirdamas man užduotis draudžia klausti patikslinančių klausimų kaltindamas, kad per daug klausinėju, o jis savo ruožtu turi skirti man per daug laiko.

reklama

 

Nuolat priduria, kad, kai būsi mano vietoje, galėsi daryti kitaip / kaip nori. Visa tai yra pasakoma nemandagiai ir nepakančiai. Paprastai dirbu (skyriuje esu ilgiausiai dirbanti darbuotoja, tačiau nedalyvauju darbo metu vykstančiose „socialinėse veiklose“ / „išgėrimuose“) savarankiškai ir su užduotimis susitvarkau, iš prigimties esu iniciatyvi, tačiau visada pasitikslinu užduoties aplinkybes.

 

Su kitais skyriaus darbuotojais elgiamasi mandagiai, daug diskutuojama ir pan.

 

Atsakymas. Perskaičius apie jūsų problemą, pasigedau klausimo. Nelabai aišku, kas jus domina- kaip pagerinti santykį su laikinu skyriaus vadovu, ar kaip pateikti klausimus, o gal rasti kažkokius paaiškinimus, dėl ko su jumis taip elgiasi. Kadangi konkretaus klausimo neradau, pasidalinsiu tik kilusiomis mintimis.

 

Pirmiausia apie pačius klausimus. Draudimas klausti skamba labai stipriai. Ar tikrai negalima nieko klausti? Gal laikinas skyriaus vadovas laukia tik aiškių, konkrečių klausimų, tuo labiau, kad esate ilgiausiai dirbanti darbuotoja.

 

O gal pačiuose klausimuose yra per daug informacijos ir tai atbaido nuo atsakymo arba tiesiog pats klausimas yra suvokiamas kaip perpasakojama informacija, o ne klausimas? O gal jums reikiamą informaciją galima gauti ir iš kolegų? Neatmenu minties, kad vadovas  pasitiki jūsų žiniomis bei sugebėjimais.

 

Taip pat norisi atkreipti dėmesį į jūsų vaidmenį šioje organizacijoje. Minėjote, kad esate ilgiausiai dirbanti darbuotoja – tai jau rodo, kad apie šią organizaciją žinote daug. Organizacija turėtų džiaugtis jūsų lojalumu bei sukaupta patirtimi, tačiau kita vertus tai gali kelti ir grėsmę esamam laikinam skyriaus vadovui – o kas jei jūs apie šią organizaciją žinote daugiau nei jis?

 

O gal ne apie apskritai pačią organizaciją, o apie konkrečius dalykus, kurių klausiate. Jei taip yra iš tikro, tai laikinas vadovas turbūt jaučiasi ne itin įtakingas ir autoritetingas. Gal dėl nerimo, kad jūs žinote daugiau, elgiasi ne itin maloniai su jumis. Tačiau tai tik galima prielaida. Nes nelabai aišku, kiek laiko dirba laikinas skyriaus vadovas, tuo labiau, kad ir anksčiau užėmė svarbias pareigas.

 

Kita vertus tokiam bendravimui įtakos gali turėti ir jūsų socialinis vaidmuo šioj organizacijoje. Žmonės mieliau renkasi ir bendrauja su tais, su kuriais juos daugiau kas sieja, yra panašūs, turi daugiau bendro, vieni kitus geriau pažįsta.

 

Minėjote, kad nesilankote neoficialiuose susitikimuose. Nepaisant to, kiek ilgai ten dirbate, komanda, o taip pat ir skyriaus vadovas galbūt jus mažiau pažįsta ar kiek išskiria, dėl to bendrauja šalčiau, mažiau skiria dėmesio.

 

Tačiau vėlgi nelabai aišku, ar šiurkštokas bendravimas yra tarp jūsų ir vadovo ar ir kolegų. Kita vertus, nereiktų atmesti ir minties, kad skyriaus vadovas laikosi tokio bendravimo stiliaus ir nesupranta, kad jums tai nepatinka. Galbūt yra ir kitų veiksnių, kurie turi įtakos tokiam bendravimui.

 

Tikiuosi, kad mano komentare radote sau ką nors reikalingo.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama