reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2010 08 02, 15:47
Psichologo konsultacija. Kaip nuraminti nuolat verkiančią mažametę dukrą?

Image
Lina Jundulaitė
„Mano dukrai 3 metukai, vaikų darželį lanko jau pusę metų, bet mergaitė nenori eiti į darželį, nuolat verkia, ypač sunku tarkim po kokios savaites nebuvimo darželyje. Ar galėtų skyrybos su vyru padėti vaikui tapti ramiam ir laimingam“, klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

Klausimas. Sveiki, turiu bėdą. Mano dukrai 3 metukai, vaikų darželį lanko jau pusę metų, bet mergaitė nenori eiti į darželį, nuolat verkia, ypač sunku tarkim po kokios savaites nebuvimo darželyje.

reklama

 

Ar gali būti toks ilgas adaptacijos periodas, o gal vaiką nuvesti pas vaiku psichologą? Jaudina dar toks dalykas, vaikas namuose nuolat patiria stresą, nes vyras piktas ir su vaiku visiškai nenori bendrauti, mergyte verkia. Klausė, kodėl tėtis jos nemyli. Aš stengiuosi duoti vaikui meiles už du, bet ji nuolat pikta, verkia, ar galėtų skyrybos padėti vaikui tapti ramiam ir laimingam?

 

Atsakymas. Sveika, būtų labai sunku įvertinti kiek ilgai trunka adaptacijos laikotarpis. Tai gali priklausyti nuo daugybės veiksnių – vaiko socialinių įgūdžių, kiek jis / ji bendrauja su kitais žmonėmis, nuo situacijos namuose, santykio su tėvais, vaiko individualių savybių, darželio aplinkos ir pan. Tuo labiau, kad šiuo metu jūsų mergaitė išgyvena laikotarpį, kai vaikas pradeda vertinti savo galimybes, savo jėgas, pradeda aiškintis savo vietą socialinėje aplinkoje.

 

Tačiau galbūt ji kiek pasimetusi, nes sunku suprasti dėl ko ji turi būti darželyje, jei namuose daug smagiau? T. y. buvimas su mama yra daug smagesnis nei buvimas darželyje (minėjote, kad stengiatės vaiką mylėti už du), o darželio auklėtojos prižiūri daugiau vaikų ir nesugeba skirti tiek daug dėmesio vienam vaikui (tai tarsi patvirtina jūsų išsakyta mintis, kad mergaitė itin nenori grįžti į darželį, jei kurį laiką jame nesilankė).

 

Gali būti ir taip, kad kai ji būna su jumis namuose jaučiasi saugesnė dėl savęs ir jūsų? O galbūt jai darželyje kas nors nutiko, kas jai nepatiko – įsidrėskė, pametė savo mylimą žaislą, o gal koks konfliktas su vaikais ar pan.,  o tai gali sietis vėlgi su nemaloniais jausmais ir nenoriu eiti į darželį.

 

O gal nesaugumas, netikrumas, kad jai ten reikia būti „už ką nors“, kad darželį ji suvokia, kaip bausmę. Taigi mergaitės su mergaitės nenoru gali sietis daugybė dalykų, tačiau visos jos tik prielaidos.

 

Šio amžiaus vaikai yra egocentriški, t.y. jie situaciją sugeba suvokti tik iš savo perspektyvos. Tad galbūt reiktų bandyti pasikalbėti su ja apie darželį, kas ten yra gerai, ar kas jai nepatinka ir bandyti rasti argumentų, dėl ko ten gera būti. Tačiau labai svarbu mergaitei pasakyti konkrečias ir aiškias priežastis, kurios jai būtų svarbios arba siūlyti žaisti pagal kokias nors susitartas taisykles, kaip pavyzdžiui : dabar mes pažaisime naują žaidimą, aš (mama) eisiu į darbą ir ten pabandysiu padaryti kuo daugiau darbelių, o tu, kol aš dirbsiu, irgi turėsi užduotį – kuo smagiau praleisti dieną darželyje, kai ateisiu tavęs pasiimti, man būtinai turėsi papasakoti viską, kas nutiko.

 

Svarbu jai leisti žinoti, kad jūs grįšite, kad ja rūpinatės, bet taip pat, kad jūs abi turite skirtingus dalykus, kuriuos reikia padaryti. Dar geriau jei mergaitė pati sugalvoja, ką jai „šiandien būtinai reikia nuveikti“ darželyje. Galima pradėti,  kad ir nuo susitarimo „šiandien neverkti“. Bet kartu vaiką skatinti būti su kitais vaikais, įsitraukti į bendrą veiklą.

 

Kita vertus, mergaitė yra labai imli klimatui šeimoje. Ji viską mato, jaučia, tik galbūt ne visuomet randa tinkamus būdus tai išreikšti. Nesiryžtu vertinti jūsų šeimos santykių, tačiau galbūt mergaitė kopijuoja girdėtas frazes ar bendravimo manieras?

 

Galima su mergaite pasikalbėti apie meilę, kad skirtingi žmonės myli skirtingai ir jausmus parodo kitaip, tačiau kyla abejonių, ar ji jau pajėgi tai suvokti. Vaikui labai sunku suprasti kitus žmones arba paaiškinti jų elgesį.

 

Ar skyrybos čia gali padėti- niekas negali pasakyti, tik jūs ir jūsų vyras. Tai yra jūsų sprendimas ir atsakomybė už savo ir vaiko gyvenimą. Tikėtina, kad mergaite nori jus matyti laimingus. Ar jūs laimingi kartu? Koks yra jūsų ir vyro santykis? Mergaitė bus laiminga ir rami, kai jus matys tokią esant.

 

Pabaigoje norisi atkreipti dėmesį į tai, kad visi šie veiksniai – darželis, santykiai šeimoje, kylantys konfliktai ir skyrybų klausimas yra susiję. Tačiau tikėtina, kad yra ir daugiau veiksnių, kurie turi įtakos šiai situacijai.

 

Dėl to norisi jus pastiprinti, palaikyti. Šis atsakymas gana abstraktus, tad jei kyla daugiau minčių, klausimų ar abejonių – psichologas galėtų padėti išsamiau ir geriau suvokti esamą situaciją bei padėti paieškoti tinkamiausių sprendimų būdų.

 

 Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama