VersloSavaite.lt   
2012 11 26, 19:52
Skolos ir vedybinė sutartis

Image
Agnė Razgūnienė
„Labai norėčiau sužinoti dėl vedybines sutarties pasirašymo. Turiu skolų, šiuo metu niekur nedirbu ir neturiu kaip jų apmokėt. Ar butu įmanoma pasirašyti ikivedybinę sutartį, kad mano skolos nepereitų mano būsimam vyrui? Net jei esu gavusi iš antstolio laišką“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Konsultacija. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas (toliau - LR CK) numato galimybę sudaryti ikivedybinę sutartį, kuri įsigalioja sudarius santuoką. Atkreipiame dėmesį, kad vedybinei sutarčiai įstatymas numato privalomąją notarinę formą, taip pat reikalavimą jog vedybų sutartis būtų įregistruota vedybų sutarčių registre, kurį tvarko hipotekos įstaigos.

reklama

 

LR CK 3.104 straipsnio 1 dalis numato turto rėžimus, kuriuos gali pasirinkti sutuoktiniai, sudarydami vedybinę sutartį: turtas, įgytas tiek iki santuokos, tiek gyvenant susituokus, yra kiekvieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė; turtas, kiekvieno sutuoktinio įgytas iki santuokos ir esantis jų asmeninė nuosavybė, po santuokos įregistravimo tampa jų bendrąja jungtine nuosavybe; turtas, įgytas susituokus, yra bendroji dalinė sutuoktinių nuosavybė.

 

Jums aktualus yra pirmasis punktas, numatantis, jog kiekvieno iš sutuoktinių turtas, įgytas tiek prieš santuokos sudarymą, tiek po jo, yra laikomas kiekvieno sutuoktinio asmenine nuosavybe. LR CK 3.114 straipsnio 1 dalis numato, jog, jeigu sutuoktiniai vedybų sutartyje numatė, kad turtas, įgytas tiek iki santuokos įregistravimo, tiek ir susituokus, yra vieno ir kito asmeninė nuosavybė, jie pagal savo prievoles atsako tik savo asmeniniu turtu.

 

Pagal bendras prievoles ir prievoles šeimos interesais sutuoktiniai tokiais atvejais atsako solidariai.

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsni negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.


Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.


Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: