VersloSavaite.lt   
2008 03 25, 01:36
Psichologo konsultacija. Kaip išvengti nepageidautino bendradarbės dėmesio?

Image
Arminas Gudaitis
Klausimas. Esu nedidelės įmonės vadovas. Susidūriau darbe su tam tikra problema – atrodo, kad viena mano darbuotoja man neabejinga... Iš jos elgesio, įvairių „nekaltų“ užuominų, nuolatinių pasiūlymų kartu papietauti ir pan. susidariau tokį įspūdį.

reklama

 

Ji gana drąsi ir užsispyrusi, todėl bijau, kad sieks savo tikslo atkakliai. Kita vertus, galbūt man tik susidarė toks įspūdis, gal jos tiesiog toks charakteris. Žodžiu situacija neaiški, bet man labai nemaloni.

 

Turiu šeimą ir jokių papildomų draugysčių neieškau. Jei pabandau griežčiau kalbėti su ja, ji viską nuleidžia juokais, o savo elgesio nekeičia. Tad nukenčia ir mano kaip vadovo įvaizdis. Kol kas rimtesniu nuobaudų ar atleidimo dar nesiryžau imtis, nes ji gera darbuotoja.

 

Ką patartumėte daryti šioje situacijoje?

 

Atsakymas. Kiekvienoje darbovietėje egzistuoja tam tikros draugų grupės, kuriose žmonės dažniausiai bendrauja artimiau bei atviriau , nei su kitais bendradarbiais, taip pat kartu pietauja, daugiau laiko praleidžia bendraudami, kartais net išsikalba.

 

Priklauso nuo charakterio

 

Reiktų paminėti, jog bendravimo tipas priklauso nuo žmogaus charakterio, temperamento, bei kitų asmenybės bei socialinės aplinkos ypatybių, todėl vieni žmonės naujus santykius užmezga greitai, yra atviresni, linkę lengvai pereiti prie artimo, asmeninio bendravimo; kiti yra santūresni, mėgstantys išlaikyti atsumą ir nesileisti į asmeniškumus.

 

Apskritai turėti darbe draugų, ar tiesiog žmonių su kuriais galima artimiau pabendrauti nėra blogas dalykas ir tokie santykiai (bendravimas, pietavimas kartu ir pan.) dar tikrai nereiškia besimezgančio tarnybinio romano.

 

Neskubėkite

 

Galbūt Jūsų bendradarbė tiek ir tenori? Pamėginkite žaisti pagal jos taisykles – jos užuominas nuleiskit juokais, kaip ji daro su Jūsų pastabomis, o skirti darbines nuobaudas ar atleisti iš darbo nesant aiškios, su pareigų atlikimu susijusios priežasties, nebūtų geras žingsnis.

 

Su kolegomis turint artimesnius santykius nei griežtai tarnybiniai ar oficialūs, nereikėtų to slėpti nuo sutuoktinio – visuomet geriau paaiškinti kaip ir kas yra iš tikrųjų nei leisti susidaryti klaidingą nuomonę pagrįstą, gandais ir nuogirdom.

 

Išsiaiškinkite nuodugniai

 

Tai visiškai nereiškia, kad kasdieną reikia pasakoti kokie puikūs bendradarbiai jus supa, bet žmona apie draugiškus santykius darbe žinoti turėtų – tokiu būdu parodysite jai, kad nuo jos nieko neslepiate, esate atviras ir ji gali jumis pasitikėti.

 

Pamėginkite pats sau išsiaiškinti keletą dalykų: ko tikitės iš santykių su bendradarbe ir kokios jų eigos norėtumėt? Ko iš Jūsų tikisi bendradarbė ir ką ji gali pasiūlyt? Atsakymai į šiuos klausimus padės Jums įvertinti susiklosčiusią situaciją ir nubrėžti norimas santykių ribas.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: