reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2009 07 10, 17:30
Psichologo konsultacija. Iniciatyvos imasi tik žmona

Image
Edita Dijokaitė
„Su vyru gyvenu 15 metų, auginame 2 dukras. Prieš 2 metus sužinojau iš svetimų, kad vyras turėjo kitą moterį. Iki šiol atleisti negaliu, vyras nerodė jokio dėmesio. Nusprendėme skirtis, bet jis nieko nedaro kol aš nežengiu pirma žingsnio, nors daiktai sukrauti. Turbūt mūsų santykiai buvo pasmerkti nuo pat gyvenimo pradžios?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Atsako psichologė Edita Dijokaitė.

 

Klausimas. Su vyru gyvenu 15 metų, auginame 2 dukras. Nuo pat gyvenimo pradžios buvo nesutarimų, vyras uždaras, nesikalba, taip būdavo visada. Prieš 2 metus sužinojau iš svetimų, kad vyras turėjo kitą moterį. Iki šiol atleisti negaliu, vyras nerodė jokio dėmesio, tvarkydavo savo reikalus ir tiek. Nusprendėme skirtis, bet jis nieko nedaro kol aš nežengiu pirma žingsnio, nors daiktai sukrauti. Turbūt mūsų santykiai buvo pasmerkti nuo pat gyvenimo pradžios?

reklama

 

Atsakymas. Vienareikšmio atsakymo į Jūsų klausimą nėra. O ir tikrąjį atsakymą žinote tik Jūs pati, nes jautėte, kokie santykiai buvo pradžioje ir kaip jie keitėsi. Vis tik kai tuokėtės, matyt, neatrodė, kad Jūsų abiejų santykiai bus pasmerkti. Matyt buvo kažkas, kad jus abu traukė, kas paskatino kurti bendrą gyvenimą. Kitaip nebūtų įvykusios vedybos.

 

Nesutarimų, ko gero, neišvengia nė viena pora. Tačiau vienoms pavyksta juos išspręsti, o kitoms – ne. Mat nesutarimų sprendimui reikalingos pastangos ir abiejų pusių noras tuos nesutarimus išspręsti. Minėjote, kad Jūsų vyras nebuvo kalbus. Ko gero, tai galėjo turėti įtakos kaupiantis neišspręstiems konfliktams. O galbūt ir Jūs nemokėjote tinkamai prakalbinti savo vyro.

 

Vis tik kai partneriai neišsako savo lūkesčių, savo norų, nusivylimų, o bendrauja tik buitiniame lygmenyje, dažnais atvejais jie tolsta vienas nuo kito. Tokiomis sąlygomis atsiranda noras ieškoti šilumos kitur. Žinoma, ar tai pateisinama, ar ne – spręsti kiekvienam žmogui individualiai.

 

Sakėte, kad Jūsų vyras labai uždaras ir iniciatyvos visada imdavotės Jūs. Uždari žmonės dažniausiai leidžia sprendimus priimti dominuojantiems partneriams, taip lyg ir nusimesdami atsakomybę bei prisitaikydami prie situacijos. Vieniems žmonėms toks gyvenimo būdas tinka, tačiau kitus tai pradeda varginti, bet neišdrįsta kažko keisti ir verčiau pradeda gyventi dvigubą gyvenimą.

 

Taip pat galbūt Jūsų vyras priprato, kad Jūs pirmoji žengiate pirmą žingsnį, dėl to skyrybos nejuda į priekį. O gal tai sąmoningas delsimas, besitikint, kad Jūs dar persigalvosite ir tęsite gyvenimą kartu. Gali būti ir taip, kad Jūs nusprendėte skirtis, bet kartu susėdę neaptarėte, kaip viskas vyks toliau (kas ir kur išeina, kokie santykiai bus su dukromis ir t. t.), todėl vyras nežino, ko imtis, ir laukia Jūsų veiksmų.

 

Bet kuriuo atveju, siūlyčiau pernelyg labai nesigilinti ieškant atsakymo į klausimą „ar Jūsų santykiai buvo pasmerkti nuo pat gyvenimo pradžios“. Vargu, ar atsakymas pagerintų situaciją, taip galite tik dar labiau save skaudinti. Suprantu, kad vienaip ar kitaip yra skaudu, bet verčiau pamąstykite, ką gero gavote iš santuokos, ko pasimokėte iš jos, kaip tą patirtį galėsite panaudoti tolimesnėje ateityje ir pan.

 

Gražios Jums vasaros.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama