VersloSavaite.lt   
2008 04 08, 06:49
Psichologo konsultacija. Ilgųjų savaitgalių poveikis darbo kokybei
Image
Arminas Gudaitis
„Kokią įtaką žmonių darbingumui turi dažni ilgieji savaitgaliai? Ar padeda pailsėti, ar kaip tik išmuša iš vėžių?“, – klausia portalo skaitytojas. Konsultuoja Verslosavaite.lt psichologas Arminas Gudaitis.

 „Ilgieji savaitgaliai“ ne visiems žmonėms daro vienodą poveikį: vieni jų metu geriau pailsi ir grįžta į darbą energingesni bei geriau nusiteikę, kiti priešingai – sutingsta ir sustabarėja, kartais net visai išsiderina. Taip pat reikšmės turi ir tai, kada pasitaiko „papildomos“ laisvos dienos – darbo savaitės pabaigoje, ar naujos savaitės pradžioje.

reklama

Jei laisvomis pasitaikė ketvirtadienis ir penktadienis, tuomet „laisvų dienų poveikis“ bus mažesnis, kadangi žmonės neretai yra nusiteikę ir jau įpratę, kad darbo savaitė prasideda pirmadienį.

Situacija gali susiklostyti kiek kitaip, jei švenčių dienos yra iškart po savaitgalio, t.y. pirmadienį - antradienį.

Tokiu atveju, kai darbo savaitė prasideda trečiadieniu ir trunka vos tris dienas, po kurių vėl seka dvi išeiginės (šeštadienis ir sekmadienis) darbuotojai dėl jiems įprasto režimo („darbas prasideda pirmadienį“) sutrikdymo pradėdami darbą gali būti kiek išsiderinę, kai kuriems gal net reikia dienos ar dviejų, kad visiškai grįžtų į savo įprastas vėžes.

Kol praeina šis adaptacijos periodas beveik ir pasibaigia trumpoji darbo savaitė. Todėl visiškai įmanoma, kad esant tokioms aplinkybės darbo našumas gali būti kiek mažesnis nei įprastai: darbuotojai labiau išsiblaškę, sunkiau koncentruoja dėmesį, randa sprendimus bei ilgiau užtrunka atlikdami pavestas užduotis.

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: