VersloSavaite.lt   
2009 02 13, 17:45
Psichologo konsultacija. Ar verta tęsti santuoką?

 

Image
Edita Dijkokaitė
Klausimas. „Man 25 metai, ištekėjau prieš pusmetį, santuoka man be galo sudėtinga. Pykstamės bent kartą į savaitę. Namuose tvyro įtampa, nes abu bijome susipykti. Gyvename ne Lietuvoje, vyras – ne lietuvis. Bet tai ne problema. Jis tikrai mane myli, atsisakė gimtojo krašto, kad galėtų gyventi su manimi.

reklama

 

Vyras dažnai kalba telefonu su šeima ar draugais, manyje sukuria kažkokį nepilnavertiškumo jausmą, jog jis labiau laimingas yra su jais nei su manimi.

 

Manau, kad nesu jam įdomus žmogus. Nebežinau ką daryti. Visada kai sutariam nebesipykti aš sugebu atrasti problemą ir susipykti.

 

Nėjau visos santuokos pagristos tokiais barniais? Pasak psichologų, poros turi turėti pykčių, nes taikoje gyvenant atrodo, kad jie vienas kito nepažįsta. Bet ar nuolatiniai pykčiai irgi yra gerai?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Edita Dijokaitė.

 

Atsakymas. Matau, jog bėdų įžvelgiate ne tik santuokoje, bet ir pačioje savyje. Panašu, kad taip ir yra.

 

Kalbant apie santuoką, žinoma, kivirčai dažnai padeda geriau pažinti vienam kitą, tačiau nuolatiniai barniai nėra labai gerai, nes jie sekina sutuoktinius. Juolab jeigu konfliktai nėra išsprendžiami iki galo ir jie vis tempiasi tolyn tarsi užburtame rate. Minėjote, kad abu bijote vėl ir vėl susipykti, bet lieka atviras klausimas, ką abu darote, kad tų konfliktų išvengtumėte?

 

Galbūt tariatės nesipykti, bet galbūt ir įdedate per mažai pastangų tam susitarimui išlaikyti. Galbūt konflikto metu nepasakote visko, ką galvojate ar neleidžiate vienas kitam išsakyti savo minčių iki galo tiesiog šaukdami ir sukeldami vienas kito gynybines reakcijas. Norint išspręsti konfliktus, turi pasisakyti abi pusės ir turi būti ieškoma abiems tinkančio sprendimo.

 

Iš jūsų žodžių supratau, kad susikivirčijat su vyru dėl smulkmenų, tačiau panašu, jog už viso to slypi kur kas gilesnės problemos. Tai gali būti jūsų sunkumai kontroliuojant emocijas, pavydas, nuolatinio dėmesio reikalavimas, nepilnavertiškumo jausmas, gal net gi noras, kad ir sutuoktinis pasijustų nepilnavertis, ar tiesiog jūsų gebėjimas prisigalvoti nebūtų dalykų. Sakėt pavydit, kai sutuoktinis kalba telefonu su šeima ar draugais, ir kad neva jis su jais yra laimingesnis. Kyla klausimas, ko iš tikro pavydite. Jeigu dėmesio, tai tuomet ir pati jam rodykite savo dėmesį, o kaip atsaką gausite tai ir iš jo.

 

Žinoma, nereikėtų tikėtis, kad vyras nutrauks santykius su šeima ir draugais, nes taip ko gero būtų ne natūralu ir nelabai į naudą jam, kaip asmenybei.

 

Kita vertus, sakėte, kad žinote kaip labai jūsų vyras jus myli, jis net atvyko gyventi į kitą šalį dėl jūsų norų, tad pamąstykit, ar tikrai yra ko pavydėti, nes nežinia ar dėl kokio kito žmogaus jis taip pasielgtų. Jeigu vis tik pavydite vyrui laimės, vadinasi jūsų meilė jam yra egoistiška. O su tokia meile mažai santuokų ilgai netrunka, kadangi abu sutuoktiniai būna nepatenkinę savų poreikių.

Galbūt dėl jūsų pykčio priepuolių, nebūtų dalykų prisigalvojimo ar konors reikalavimo jūsų vyras ir nenori daug laiko leisti kartu. Pamąstykite apie tai, pagalvokite kaip jūs elgtumėtės būdama jo vietoje.

 

Žvelgiant iš kitos pusės, jūsų santuoka trunka dar tik pusę metų. Žinokite, kad pirmieji santuokos metai – tikras išbandymų laikas, per kurį du žmonės atranda vienas kitą kaip gyvenimo partnerį ir mokosi gyventi kartu. Tad atsakyti į klausimą “ar verta tęsti esamą santuoką?” galite tik jūs pati ir jūsų vyras.

 

Viskas priklauso nuo judviejų, t.y. kiek jūs abu pasiryžę spręsti kylančius konfliktus (ne tik konfliktuoti), kiek iš tikro mylite vienas kitą (nors jūs minėtoje, kad abu vienas kitą labai mylite, tad nežinau, kodėl jūs sakote, jog pradžioje santuokos žmonės turėtų vienas kitą labiau mylėti), kiek esate pasiryžę suteikti vienas kitam kuo daugiau laimės, dėmesio, švelnumo, supratingumo, kiek vienas kitu pasitikėsite ir paremsite, kiek vienas kitam duosite, o ne tik imsite (būsite altruistai ar egoistai). Jeigu toks klausimas jums neduoda ramybės, pasikalbėkite apie jį su vyru, kartu apmąstykite viską.

 

O dėl jūsų pačios, jeigu tik yra galimybė, manau, būtų į naudą lankytis pas psichologą toje šalyje, kurioje dabar gyvenate. Su specialistu galėtumėte išmokti valdyti savo emocijas ir pabandyti spręsti kitas vidines problemas, o tai savo ruožtu galbūt padėtų ir santuokoje.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it .

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: