VersloSavaite.lt   
2013 11 05, 14:30
Penktadaliu padaugėjo įmonių bankroto atvejų

Image
Sxc.hu nuotr.
Per spalio mėnesį Lietuvoje bankrutavo 157 įmonės – tai yra 21 proc. daugiau nei praėjusį mėnesį, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ duomenys.

 

reklama

Daugiausia bankroto spalį užfiksuota didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriuje: atvejų padaugėjo  nuo 23 iki 43. Iš jų didesnę dalį sudarė mažmeninės prekybos bankroto atvejai – 17 iš 20. Prekybos sektoriuje veiklą vykdo didžiausia dalis įmonių, todėl natūralu, kad ir bankrotų atvejų šiame sektoriuje pasitaiko daugiau.

 

„Bankrutavusioms įmonėms būdingos istorinės skolos, turto areštai, teismo procesai – šie rodikliai yra rimtas signalas apie galimus verslo subjekto mokėjimų sutrikimus, o neretai ir pasitraukimą iš rinkos“, - sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito analitikė.

 

Didžiausios (pagal pajamas) spalį bankrutavusios įmonės – Kaune registruota prekybos bendrovė „Toruva“, Klaipėdoje registruota „Talgor“ ir Šiaulių raj. registruota „Fracton“ (abiejų veikla – krovinių pervežimas).

 

„Verslo sąsajos su bankrutavusiomis įmonėmis turi neigiamos įtakos susijusių įmonių kredito reitingams, o kuo tokių sąsajų daugiau – tuo įtaka įmonės reitingams stipresnė. Sąsajų su viena blogos reputacijos įmone (bankrutavusia, turinčia skolų, turto areštų ir kt.) šiuo metu turi 6,6 proc. smulkaus ir vidutinio dydžio bendrovių.

 

Dar 1,5 proc. šio segmento atstovų turi sąsajų su dviem negatyviom įmonėmis. Tuo tarpu 1,2 proc. smulkaus ir vidutinio verslo sieja ryšiai su trimis blogos reputacijos verslo subjektais. Pastarosios dvi sąsajų rušys įmonių kredito reitingus veikia itin stipriai“, – sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito analitikė.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: