VersloSavaite.lt   
2019 06 20, 12:04
„Creditinfo“ beveik 23 tūkstančiams įmonių nustojo skaičiuoti kredito reitingą

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
22594 Lietuvoje registruotos ir veikiančios  bendrovės iki birželio 17 dienos nebuvo pateikę finansinių ataskaitų Registrų centrui.

 

Kaip ir kasmet, kredito biuras „Creditinfo“ tokioms įmonėms pristabdė kredito reitingo skaičiavimą, tai reiškia, kad šie juridiniai asmenys gali patirti nepatogumų kredito įstaigose ar bendraujant su verslo partneriais.

reklama

 

„Creditinfo“ duomenimis,  birželio 17 dieną finansines ataskaitas Registrų centrui buvo pateikusios 51 287 bendrovės, arba 69 proc. privalančių tai padaryti įmonių. Šiemet tokia prievolė aktuali 73 881 bendrovei. Pernai birželio 17 dieną finansines ataskaitas buvo pateikusios 49733 bendrovės, arba 71,5 proc. iš tokią prievolę turinčių juridinių asmenų (69 322).

 

„Pernai iki metų pabaigos finansines ataskaitas už 2017 metus pateikė 88 procentai bendrovių ir prognozuočiau, kad panašūs skaičiai bus fiksuojami baigiantis 2019-iesiems. Nusistovėjo ir tų, kurie ataskaitų apskritai nepateiks proporcija – tokių bus 11–13 procentų. Nesiimčiau  vertinti, kokią įtaką įmonių atskaitomybės drausmei turėjo reitingo skaičiavimo stabdymas, tačiau akivaizdu, kad pastaraisiais metais ataskaitų skaičius nuosekliai augo ir, matyt, pasiekė tam tikrą balansą – šimtaprocentinė atskaitomybė neįmanoma dėl daugybės objektyvių ir subjektyvių veiksnių“, – sakė „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius.

 

„Creditinfo“ laikiną kredito skaičiavimo sustabdymo sankciją ataskaitų nepateikusioms įmonėms pirmą kartą pradėjo taikyti 2016 metais. Vietoj reitingo tokios įmonės kreditoriams ir verslo partneriams kredito ataskaitoje bus rodomas perspėjimas: „Įmonė nesilaiko LR AB įstatymo dėl finansinės atskaitomybės pateikimo“.

 

Turint galvoje, kad dauguma šalies kredito įstaigų atsižvelgia į „Creditinfo“ pateikiamus kredito reitingus ar kreditingumo informaciją apie bendroves, netekusioms reitingo įmonėms gali būti keblu derėtis dėl finansavimo, kreditavimo sąlygų keitimo ar technikos bei įrangos įsigijimo išsimokėtinai.

 

Reitingas tokioms įmonėms vėl pradedamas skaičiuoti, kai tik jos pateikia finansinę ataskaitą Registrų centrui.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: