VersloSavaite.lt   
2022 05 16, 11:23
Pavasaris – apsivalymo metas: tuština spintas ir sandėliukus

Image
Foto
Kiekvieną savaitgalį Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, galima pamatyti aikštelėje susibūrusius šimtus prekiautojų. Tai – jau 12 metų veikiantis Bagažinių turgus, kur žmonės atvyksta savo automobiliais ir atsiveža parduoti nebereikalingus, bet dar gerus daiktus, kurių gali prireikti kitiems.

 

Ypač daug dalyvių šis turgus sulaukia pavasarį, kai įprasta peržiūrėti savo sandėliukus ir spintas. O ir prekiauti maloniau atšilus orams.

 

Šeštadieniais ir sekmadieniais čia susirenka iki 300 prekybininkų ir tūkstančiai lankytojų. Šio turgaus išskirtinumas – daiktais tarpusavyje mainosi arba juos perka ir patys pardavėjai. Vieniems tai – tiesiog būdas išsilaisvinti nuo nereikalingų daiktų ir atgauti už juos bent dalį sumokėtų pinigų, kitiems svarbios ir tvarumo bei aplinkosaugos idėjos.

 

Daugelis atvyksta kartą ar porą per metus, tačiau yra ir turgaus senbuvių, kuriuos čia galima pamatyti kur kas dažniau. Kaunietis Darius turguje lankosi apie 10 metų – sako, kad įtraukė išskirtinė atmosfera galimybė bendrauti su žmonėmis.

 

„Turiu penkis vaikus. Kai pirmą kartą užsukau į Bagažinių turgų, supratau, kad čia puiki vieta parduoti greitai išaugamus vaikų drabužius ir įsigyti dėvėtų, bet geros būklės reikalingų dydžių vaikiškų drabužių, o nusibodusius žaislus pakeisti nematytais.

 

Taip ir įsitraukiau. Iš pradžių būdavome su žmona, kartais ir vaikais, vėliau atvažiuodavau jau tik aš vienas. Prisidėjo daiktai iš garažo, sandėliukų. Dažnai paprašydavo ką nors parduoti draugai, pažįstami, kad jau važiuoju. O būna atiduoda arba už simbolinę kainą perleidžia kai kuriuos daiktus žmonės, kurie nori anksčiau išvažiuoti. Dalis jų lieka, reikia kitą kartą vėl atvažiuoti, pridedi dar savo. Bet smagiausia – pats procesas, bendravimas su žmonėmis“, - sako vyras, atvykstantis čia 2–3 kartus per mėnesį.

 

Bagažinių turguje galima rasti pačių įvairiausių dalykų: drabužių, darbo įrankių, buitinės technikos, interjero detalių, dviračių, žoliapjovių, indų, žaislų, knygų, kompaktinių diskų. Čia su savo kūriniais, rankdarbiais mėgsta atvykti ir pradedantieji menininkai.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: