VersloSavaite.lt   
2023 04 26, 14:45
Sėkmės istorija: kaip mėsininkas tapo menininku

Mindaugas Giraitis
Mindaugas Giraitis
Kaune vykstančiame Bagažinių turguje galima rasti ne tik gerų naudotų daiktų, bet ir visokiausių meniškų įdomybių. Čia dažnai su savo kūriniais atvyksta ir Mindaugas Giraitis iš Kazlų Rūdos, kurio laisvalaikio užsiėmimas netikėtai virto pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Savamokslis vyras iš metalo laužo kuria įvairias stebinančias statulėles, interjero detales, šašlykines.

 

Gamino kulkosvaidį

 

Prekybos miestelyje „Urmas“ savaitgaliais veikiančiame turguje kūrėjas pasirodo su įvairiausiais kūriniais, suvirintais iš nebereikalingų detalių, metalo atliekų. Tai – ir ant voratinklio išsikerojęs voras, motociklų modeliai, skorpionai, raganos, meniškos peleninės, įvairios abstraktesnės interjero ar eksterjero, kiemo puošmenos.

 

Jis yra pagaminęs netgi Antrojo pasaulinio karo laikų kulkosvaidžio imitaciją, kuria užsakovas įamžino svarbią šeimos legendą.

 

„Tikslių detalių nežinau, bet ta iš kartos į kartą pasakojama istorija, kaip senelis karo metais rado tikrą kulkosvaidį ir nuskandino jį pelkėje užsakovo šeimai buvo labai svarbi. Ir jis nutarė va taip ją įamžinti kreipdamasis į mane. Manau, kad pavyko tikrai neblogai“, - pasakojo kūrėjas.

 

Kūryba prasidėjo nuo šašlykinės

 

M. Giraitis gamina ir įvairias šašlykines, grilius, kazanus, dažniausiai taip pat su įvairiais meniškais metalo elementais.

 

„Nuo šašlykinės viskas ir prasidėjo. Aš visą laiką mėgau kažką krapštytis prie metalo. Ar sau kažką pasidaryti, ar suremontuoti ką nors. Kartą vienas pažįstamas paprašė, kad pagaminčiau šašlykinę iš perpjauto dujų baliono. Tik pageidavo kad ją šiek tiek papuoščiau. Kadangi visai neblogai pavyko, pabandžiau padaryti daugiau visokių meniškų dalykų. Imi detales, lipdai ir žiūri kas gaunasi“, - pradžią prisiminė pašnekovas.

 

Taip eksperimentuodamas suprato, kad kurti sekasi visai neblogai, nors anksčiau meninės gyslelės savyje lyg ir nejautė, neturėjo jos nei kiti artimieji. Jis ir mokslo jokio nebaigė susijusio su tuo, ką daro dabar. Anksčiau buvo įgijęs mūrininko, tinkuotojo ir dažytojo specialybę.

 

„Na, iš penkių vaikų šeimos turi vienas būti kažkoks kitoks“, - šypsojosi vyras prisimindamas, kad aplinka nelabai suprato jo kūrybą. Dažnai ir pašiepdavo, kol kažkas patarė nuvežti kūrinius į turgų.

 

Dirbtuvės – garaže

 

Turguje vyro kūrybą išties įvertino: ja domėjosi, pirko.

 

Nuo to laiko jis vis daugiau laiko ėmė skirti būtent metalo kūriniams, užsakymai skulptūrėlėms ir šašlykinėms vijo vienas kitą.

 

Iki tol jis 15 metų vienoje bendrovėje Kaune dirbo mėsininku. Tačiau spręsti dilemos ar likti darbe ar pasinerti vien į kūrybą Mindaugui neteko – kaip tik tuo metu įmonė bankrutavo.

 

Visa kūryba gimsta nedideliame garažėlyje – vyras su šeima gyvena bute ir galimybės įsirengti didesnes dirbtuves kol kas neturi.

 

„Dabar šašlykinių, grilių, kazanų sezonas, tad turiu daug tokių užsakymų. Bet kai turėsiu daugiau laisvo laiko vėl norėsiu sukurti ką nors išskirtinio“, - mintimis dalijosi pašnekovas, be jau minėto kulkosavaidžio sukūręs didžiulę gitaros skulptūrą, įvairių gyvūnų, lėktuvų, sunkvežimių modelius, laikrodininko skulptūrėlę.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: