VersloSavaite.lt   
2015 09 21, 11:45
Pastarųjų metų elektronikos prietaisų tendencija – lenkti ekranai

Image
Telefonas
Taikydami nuolatines inovacijas elektronikos gamintojai vis dažniau žvelgia į lenkto ekrano technologijas ir integruoja jas televizoriuose, telefonuose bei kituose elektronikos įrenginiuose.

 

Tokio tipo ekranai jau spėjo tapti didžiųjų technologijų kompanijų dizaino filosofijos dalimi. Kita vertus, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog pasirinkimas naudoti lenktą ekraną kilo vien dėl patrauklaus dizaino, tačiau ši naujoviška forma su kiekvienu įrenginiu atlieka vis daugiau praktinių funkcijų.

reklama

 

Tam, kad atsuktumėm laiką atgal ir pažvelgtumėme, kaip prasidėjo ir kaip tobulėjo ši lenktų ekranų revoliucija, kalbinome „Samsung Electronics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovą Simoną Skupą.

 

Pirmosios išlenkimo variacijos

 

Kaip teigia S. Skupas, pirmieji telefonai lenktu ekranu žmonėms buvo pristatyti 2011 ir 2012 metais. „Samsung“ telefonų „Nexus S“ ir „Galaxy Nexus“ lenktumo kreivę ekspertai sumodeliavo taip, kad būtų galima lengviau atsiliepti ir patogiau kalbėti. Dar viena to meto naujovė ir privalumas – buvo pastebėta, kad išmetus telefoną lenktas ekranas turi mažesnę tikimybę sudužti.

 

Tuo tarpu 2013 metais buvo išleistas telefonas su labai savita išvaizda – „Samsung Galaxy Round“ – tai buvo pirmasis telefonas, turintis vertikalią išlinkimo kreivę ir 5,7 colių įstrižainę.

 

„Galaxy Note Edge“ išmanusis telefonas su viena lenkta ekrano puse buvo pristatytas dar po metų. Tai buvo „Variable R“ klasės produktų pradininkas – tai yra, viename ekrano stikle gamintojai pritaikė skirtingus išlenkimo laipsnius.

 

Ir dizainas, ir funkcionalumas

 

„Galaxy Note Edge“ sėkmė paskatino ir vėliau pristatyto abi išlenktas kraštines turinčio „Galaxy S6 edge“ sukūrimą. „Pagaminti šį telefoną prireikė naujų metodų  – stiklas buvo kaitinamas iki 800 laipsnių karščio dėl to prietaiso ekranas išlenktas dar daugiau nei visi kiti iki tol egzistavę modeliai,“ – paaiškino S.Skupas.

 

Kol kas naujausias lenkto ekrano telefono modelis – tai „Galaxy S6 Edge“ brolis – „Galaxy S6 Edge+“  su didesniu, 5,7 colių ekranu. Naujausi modeliai parodė, jog lenktą ekraną gamintojai pritaiko ne vien dėl inovatyvaus dizaino. „Edge“ modeliuose galima užregistruoti iki 5 žmonių, priskiriant jiems  skirtingas spalvas.  Jiems skambinant, telefono savininkas  tai gali matyti ant išlenkto ekrano krašto, nesvarbu, ar telefonas padėtas ekranu aukštyn ar  žemyn, o palietęs pulso matavimo (HRM) jutiklį, esantį prie galinės kameros, galima automatiškai atmesti įeinančius skambučius, arba išsiųsti pranešimą, jog kalbėti dabar negali.

 

Išlinkimai taip pat ir laikrodžiuose

 

Anot pašnekovo, 2014 metų balandį buvo išleistas „Gear Fit“ – ir tai pirmasis bendrovės mėginimas įvesti išlenktą ekraną nešiojamuose prietaisuose. Šis laikrodis turėjo siaurą 1,84 colių ekraną.

 

Vėliau, po pusmečio buvo išleistas ir „Gear S“ – platesnė ir praktiškesnė ankstesniojo modelio versija turinti 2 colių ekraną. Šiems laikrodžiams būdingas lenkto ekrano lenktumas sutapo su laikrodžio apyrankės lenktumu ir taip sudarė sąlygas inovatyviam dizainui.

 

Naujas segmentas: lenkti televizoriai

 

Daug naujovių lenkto ekrano technologijos atnešė į televizorių rinką. 2014 metais pristatytas pirmasis lenkto ekrano UHD televizorius. 4,2 m. spindulys sutrumpino žiūrėjimo atstumą nuo ekrano centro į periferines puses ir sumažino poreikį kaskart iš naujo reguliuoti fokusavimo parametrus.

 

Ši savybė ypatinga tuo, jog mažiau kenkia akims, ypač žiūrint veiksmo scenas. Tokia idėja kiek panaši į naudojamą kino teatruose ar netgi graikų amfiteatruose - kur scena taip pat šiek tiek išlenkta.

 

„Pastaruoju metu vis dažniau domimasi ir lenktu ekranu turinčiais monitoriais. Kaip ir lenkti televizoriai, šie monitoriai mažiau iškraipo ekrane rodomą vaizdą, taip pat mažiau kenkia akims“, - pasakojo S. Skupas.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: