VersloSavaite.lt   
2022 07 25, 09:33
„Litagra“ žengia į kalakutų auginimo verslą

Image
Foto
Viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio verslo grupių „Litagra“ žengia į kalakutų auginimo verslą. „Litagros“ valdomų „Joniškio grūdų“ antrinė įmonė „Sūduvos ūkis“ įsigijo Marijampolės rajone įsikūrusias 29 fermas ir pašarų gamyklą.

 

„Manome, kad maisto sektorius Lietuvoje turi dideles perspektyvas, todėl aktyviai investuojame į šią sritį“, – sakė „Litagros“ grupės vadovas Mindaugas Bareišis.

 

Pasak jo, „Joniškio grūdai“ paukštienos versle veikia nuo 2018 metų, kai veiklą pradėjo Panevėžio rajone veikiantis 10 fermų broilerių auginimo kompleksas „Šilų ūkis“.

„Joniškio grūdų“ vadovės Redos Siaurusaitienės teigimu, „Sūduvos ūkis“ per metus planuoja užauginti 7 tūkst. tonų kalakutienos.

 

„Kalakutiena laikoma viena sveikiausių mėsų, ji ypač retai sukelia alergiją, lengvai virškinama, joje mažai cholesterolio, bet gausu cinko, geležies, fosforo, aminorūgščių ir baltymų –  praktiškai ji atstoja raudoną mėsą. Vištiena – itin liesa mėsa, joje yra puikus baltymų balansas, taip pat, kaip ir kalakutienoje, yra daug aminorūgščių. Dėl šių savybių paukštienos suvartojimas pasaulinėse rinkose nuolatos auga, todėl ir toliau numatome verslo plėtrą šiame segmente“, –  sakė R. Siaurusaitienė.

 

Didžiausi „Litagros“ akcininkai yra įmonės steigėjas Gintaras Kateiva bei investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė „Invalda INVL“.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: