VersloSavaite.lt   
2013 05 15, 11:08
Karklės festivalio naujienos: grupė „Biplan“, teatrų invazija, perkusija ir ugnis

Biplan
Biplan
Vėjo plaukuose, geros muzikos ausyse ir hipiškų įspūdžių išsiilgusi publika įkvėpė „Karklė Live Music Beach“ organizatorius pakoreguoti savo planus.

 

Ilgąjį Žolinių savaitgalį rengiamas festivalis bus atidarytas jau rugpjūčio 15-ąją – veiksmui ant jūros kranto skirta papildoma diena, nešykštėsianti ypatingų svečių, naujienų ir stiprių emocijų.

reklama

 

Ne kartą pabrėžę, kad „Karklė Live Music Beach“ nėra tik muzikos festivalis, organizatoriai pasidžiaugė, kad šiemet renginys integruos daug kitų menų ir plačiai atvers scenas teatrui. Ant jūros kranto susirinkusi publika turės unikalią progą išvysti Williamo Shakespeare’o „Vasarvidžio nakties sapną“, kurį atveš Oskaro Koršunovo teatras.

 

Nenuobodžių sprendimų kupinas spektaklis neįprastoje erdvėje turėtų sudominti ir brandžią publiką, ir jaunimą. O.Koršunovo nuomone, „Vasarvidžio nakties sapnas“ yra apaugęs stereotipais, įprasta šią pjesę scenoje įsivaizduoti kaip „kostiuminę pasaką su Mendelssohno muzika“. Paviršutiniško iliustratyvumo atsisakęs režisierius žadina žiūrovų vaizduotę minimaliomis priemonėmis.

 

Kiti festivalio atidarymo svečiai – klaipėdiečių menininkų grupė „Žuvies akis“ su šokio spektakliu „Ir viskas klojos kuo puikausiai“, kurio atspirties tašku tapo garsusis Johno Lennono ir jo žmonos Yoko Ono performansas „Bed In“ bei šių asmenybių tarpusavio santykiai.

 

„Karklė Live Music Beach“ erdvėse taipogi pasirodys pantomimos, lėlių, gatvės ir eksperimentiniai jaunimo teatrai – publikai bus suteikta galimybė susipažinti su itin plačia žanrų amplitude.

Pirmoji festivalio vandenis savo muzika sudrums viena populiariausių Lenkijos grupių „Brodka“, tėvynėje susišlavusi bene visus įmanomus muzikinius apdovanojimus. Modernus electro ir alternatyvus pop su folk elementais, kuriuo vaišins svečiai, turėtų smagiai įkaitinti smėlėtą šokių aikštelę. Joje gegužės 15 d. išsidūkti bus galima ir su „Biplan”.

 

Pastarosios lagamine į Karklę vietos užteks ne tik seniems hitams, bet ir paskutinio lietuviško grupės albumo „Meilė“ dainoms.

 

 Atidarymo renginyje nuo muzikos suoš dvi pagrindinės festivalio scenos, pietietiškais ritmais, šokio pamokomis vilios „Latino Beach Party“, atgaivą kūnui teiks jogos užsiėmimai ir kitos mankštos.

 

Organizatoriai pridūrė, kad „Beach Stage“, kurioje gros per 20 perspektyviausių užsienio ir lietuvos didžėjų, - viena festivalio naujovių šiemet. Ši scena, išsiskirsianti originalių konstrukcijų dizainu, bus atiduota tropical bass, raggae ir house išpažinėjams.

 

„Sparčiai populiarėjant elektroninei muzikai tokios scenos atsiradimas tapo išties aktualus. Tikėtina, kad ateityje ji galėtų tapti viena pagrindinių festivalio scenų“, - spėjo organizatoriai.

 

Perkusijos garsais ir liepsnų liežuviais ketvirtąkart rengiamą fiestą ant jūros kranto apipins specialiai atidarymui ruošiamas performansas. Visi pirmosios festivalio dienos ir vakaro komponentai turėtų nubraukti nuo veidų rutinos šešėlius ir paraginti atsiverti stipriausiam jausmui – meilei, kuri šiemet tapo „Karklė Live Music Beach“ temine šerdimi, persmelkiančia visą programą.

 

„Festivalio šūkis išlieka “Peace, Love & Music”, tačiau kaskart stengiamės akcentuoti vis kitą jo aspektą. Šiemet mus jungs meilė - muzikai, gamtai ir, žinoma, vieni kitiems”, - kalbėjo daugybę širdžių karščiau plakti privertusio festivalio vadas Marius Tumšys.

 

Tie, kurie jau įsigijo bilietus į festivalį arba suskubs tai padaryti iki gegužės 31 d., atidarymo renginyje rugpjūčio 15 d. galės dalyvauti nemokamai. Nakvynės bilietai, nupirkti iki gegužės 31-osios, taipogi galios iš rugpjūčio 15-osios į 16-ąją. Organizatoriai perspėja bilietų kol kas neturinčius – jų kiekis į „Karklė Live Music Beach“ atidarymą bus ribotas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: