VersloSavaite.lt   
2017 12 15, 14:59
Festivalis „Karklė 2018“: aiškūs pirmieji atlikėjai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Pradedami platinti bilietai į vieną didžiausių ir žinomiausių muzikos bei menų festivalių Lietuvoje - „Karkle Live Music Beach-2018“, kuris vyks rugpjūčio 17-19 dienomis.

 

Ta proga festivalio organizatoriai skelbia pirmąjį atlikėjų sąrašą, kuriame yra užburianti šveicarų grupė „Kadebostany“, britas „Beardyman“, viena geriausių Lietuvos roko grupių „Colours of Bubbles“, „Radistai“ su kviestinių atlikėjų projektu, kitos grupės ir atlikėjai.

 

Šis sąrašas bus pildomas ir skelbiamas per kelis kartus, tačiau nekantriausieji jau šiandien gali šturmuoti bilietų prekybos portalą Tiketa.lt, nes pirmiesiems 500 bilietų taikoma speciali kaina – 35 eurai visoms trims festivalio dienoms plius mokesčiai.

reklama

 

Publika nenusisuko

 

Nuo 2010 metų rengiamas vienintelis Lietuvoje festivalis ant jūros kranto „Karkle Live Music Beach“ labai greitai progresavo tiek kokybiniu, tiek kiekybiniu atžvilgiu ir išaugo į didžiulį renginį, kuriame koncertavo tokios pasaulinės žvaigždės, kaip „Rudimental“, „Marlon Roudette“, „Example“, „GusGus“, VÖK, HIM ir daugelis kitų, o taip pat praktiškai visi populiariausi Lietuvos atlikėjai.

 

Tiesa, 2016 m. festivalis dėl nenumatytų sunkumų buvo priverstas padaryti pauzę ir tais metais neįvyko, tačiau su trenksmu atgimė šiemet.

 

„Šią vasarą renginyje sulaukėme apie 12 tūkstančių žiūrovų. Tai optimalus skaičius gamtiniu požiūriu jautriai pajūrio teritorijai, kurioje vyksta festivalis. Džiugu, kad atsirado investuotojų ir po metų pertraukos festivalis vėl galėjo įvykti, - sako organizatoriai. - Kaip ir buvome skelbę, praėjusios vasaros renginyje buvo galima apsilankyti su 2016 m. pirktais bilietais. Labai džiaugiamės, kad publika nenusisuko ir praktiškai visi, kas buvo įsigiję bilietus 2016-aisiais, juos panaudojo šiemet ir dalyvavo festivalyje“. 

 

Organizatorių duomenimis, dar yra likę nepanaudotų bilietų, pirktų 2016 metais. Juos dar bus galima panaudoti 2018 metų renginiui. Tam bilietų savininkai turėtų iki 2018 metų sausio 15 d., atsiųsti bilietų kopijas organizatoriams elektroniniu paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it ir jie bus pakeisti naujais.

 

Dalis pajamų iš bilietų prekybos tradiciškai bus skiriama Karklės kaimo infrastruktūrai gerinti, jo bendruomenėms ar konkretiems projektams įgyvendinti.

 

Karklėje – „karšti“ šveicarai „Kadebostany“

 

Pirmajame festivalio atlikėjų sąraše ryškiausiai žiba šveicarų grupės „Kadebostany“ pavadinimas. 2008 metais įkurtas kolektyvas pristatomas kaip „naujieji popimperijos kolonistai, pasižymintys unikaliu stilistiniu identitetu ir galingais gyvais pasirodymais“. 

 

Grupės pagrindą sudaro jos įkūrėjas, kompozitorius ir prodiuseris Guillaume Jérémie-Kadebostan, keletas kitų muzikantų – bosistas, būgnininkas, pučiamųjų sekcija, o taip vokalistė Kristina, kuri dar ir groja gitara.

 

Grupės gyvavimo pradžioje vokalo partijas atliko kita dainininkė Amina Cadelli, tačiau dabar žavi blondinė Kristina, scenoje grojanti gitara ir dainuojanti savito tembro balsu, yra „viena didžiausių ir geriausiai saugomų grupės paslapčių“, - taip apie ją atsiliepia grupės prodiuseris.

 

Grupė savo diskografijoje turi tris albumus, šiuo metu labai aktyviai koncertuoja visoje Europoje ir už jos ribų. Vieni ryškiausių pastarųjų „Kadebostany“ darbų – melancholiška praėjusios vasaros baladė „Mind If I Stay“, singlas „Joy & Sorrow“, iš anksčiau žinomi hitai „Castle in the Snow“, „Walking with a Ghost“ ir kt.

 

Tai viena iš tų grupių, kurios kuria ne tik savitą, originalią muziką, bet ir itin vizualius gyvus pasirodymus, kurių metu praktiškai neįmanoma atitraukti akių nuo scenos ir ypač vokalistės Kristinos. Todėl „Kadebostany“ pastaruoju metu yra viena labiausiai laukiamų grupių įvairiuose Europos koncertuose ir festivaliuose.

 

Laukia gyvas „Radistų“ šou   

 

Karklės festivalio metu kitų metų rugpjūtį į Lietuvą sugrįš mūsų publikos pamėgtas itin įdomus atlikėjas iš Didžiosios Britanijos Beardyman. Karjeros pradžioje šis artistas dvejus metus iš eilės tapo Anglijos Beatbox‘o čempionu. Be to, jis turi unikalų vokalą, repuoja, yra puikus didžėjus, eksperimentuojantis su įvairia garso technika ir išnaudojantis šiuos eksperimentus gyvuose pasirodymuose.

 

Pajūryje vėl laukiama ir turkų didžėjaus Mahmut Orhan, kuriam praėjusią vasarą pasirodyti Karklės festivalyje sutrukdė autoįvykis.

 

Iš Lietuvos atlikėjų festivalio organizatoriai jau sutarė su didžėjų duetu „Radistai“, šiuo metu švenčiančiu 10 metų sukaktį ir „siaučiančiu“ šalies arenose. Kaip ir jubiliejiniuose renginiuose, taip ir Karklės festivalio pagrindinėje scenoje „Radistai“ surengs gyvos muzikos pasirodymą „Radistai DJ‘s Live“ kartu su kviestiniais svečiais – roko grupės „Freaks On Floor" lyderiu Justinu Jaručiu, ypač greit populiarėjančia hito „Superstar" atlikėja Beatrich, specialiai iš Didižiosios Britanijos atvykstančiu dainininku Matthew ir Donatu Montvydu (Donny Montell).

 

Žinia, šiemet dueto nariai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius žengė didelį žingsnį į užsienio rinką: pasirašė sutartį su viena didžiausia pasaulyje įrašų kompanija „Warner Music UK“. Būtent ši kompanija birželio 2 d. išleido „Radistų“ kartu su dainininke Beatrich įrašytą singlą „Good Things“, kuris skina rekordus įvairiose pasaulinėse muzikinėse platformose.

 

Tarp kitų Lietuvos atlikėjų - Beissoul & Einius, rokeriai „Colours of Bubbles“, tradicinio Karklės festivalio pradedančiųjų grupių konkurso „Golden Fish“ praėjusios vasaros nugalėtojai „Black Biceps“ ir kt.

 

Pasak organizatorių, sąrašas toli gražu ne galutinis. Šiuo metu jau yra suderėta arba dar vyksta derybos su grupėmis bei atlikėjais, tarp jų – ir pasaulinio garso, kurių pasirodymų laukiama jau aštuntajame festivalyje „Karkle Live Music Beach-2018“, vyksiančiame rugpjūčio 17-19 dienomis Lietuvos pajūryje.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: