Nerijus Budrys   
2009 03 25, 17:43
„Ekspress Grupp“ akcijų kaina kyla, priežastis – neaiški

Image
Sxc.hu nuotr.
Pastarąją savaitę portalą DELFI ir „Ekspress leidybą“ valdančios estų bendrovės „Ekspress Grupp“ akcijų kaina stabiliai kyla, nors jokios naujos informacijos apie bendrovės veiklą nėra. Neatmetama galimybė, kad akcijos superkamos naudojantis nelegalia vidine informacija apie bendrovę.

 

„Ekspress Grupp“ akcijų kaina kovo pradžioje kritusi nuo maždaug 0,6 Lt iki mažiau kaip 0,4 Lt, per pastarąją savaitę vėl pasiekė 0,6 Lt už akciją.

reklama

 

 

„Ekspress Grupp“ pastaruoju metu nėra paskelbusi jokių naujienų. Apyvartos taip pat nedidelės. Akcijos kainos kilimas žymiai didesnis, nei OMXT indekso, tai rodo, kad kaina kyla ne dėl bendrų rinkos nuotaikų“, - Verslosavaite.lt teigė banko „Finasta“ finansų analitikė Laima Martinkutė

 

Pasak jos, apie reikšmingus teigiamus įvykius nei Estijoje, nei jos žiniasklaidos rinkoje šiuo metu taip pat nėra paskelbta.

 

„Reklamos rinka itin glaudžiai susijusi su šalies BVP, o Estijos ekonomikai artimiausiu metu pagerėjimo nėra prognozuojama. Pati bendrovė turi ne vien pelningesnį „Delfi“ verslą, bet veikia ir žymiai labiau nuo ekonomikos lėtėjimo kenčiančiuose žurnalų bei laikraščių segmentuose. Tad įmonės veiklos pagerėjimo artimiausiu metu taip pat nematyti.

 

Anksčiau yra buvę atvejų, kad „Ekspress Grupp“ paskelbė netikėtą naujieną („Delfi“ įsigijimas), tačiau nemanau, kad po šio pirkinio taip stipriai įsiskolinusi įmonė dabar ką nors įsigytų. Tad labiausiai tikėtina kainos kilimo priežastis yra atsiradęs pirkėjas, kuris tikriausiai nusprendė įsigyti daugiau „Ekspress Grupp“ akcijų. Jei apyvartos būtų didesnės, tai ir kaina tokiu atveju kiltų mažiau, nes pirkėjas greičiau įsigytų norimą kiekį.

 

Kiek ši tendencija laikysis, manau, irgi priklauso nuo šio pirkėjo planų“ - teigė L. Martinkutė.

 

Asociacijos „Spekuliantai“ valdybos narys Nauris Treigys mano, kad tokį kilimą gali lemti viešai nepaskelbtos informacijos apie bendrovę turintys pirkėjai.

 

„Sunku pasakyti, kodėl kaina kyla. Yra mėnesio senumo informacija dėl papildomų akcijų išleidimo ir galimų dividendų. Tai spręs akcininkų susirinkimas. Bet dar nepaskelbta kada jis bus. Kyla įtarimas, kad akcijas gali supirkinėti insaidas, t.y. vidinės, viešai neskelbtos informacijos turintys pirkėjai. Tačiau paprastai tokios informacijos naudojimas biržoje laikomas nelegaliu, nes egzistuoja visų investuotojų vienodas informacijos pasiekiamumo principas.

 

Ir jei kas naudojasi dar neatskleista informacija pelnui pasiekti, gali būti nubaustas, tad tokiu atveju vietinė vertybinių popierių komisija, ko gero, jau būtų sureagavusi. Manau, kažkokia informacija yra, bet ji niekur dar neskelbta“, - Verslosavaite.lt sakė N. Treigys.

 

„Ekspress Grupp“ praeitų metų rugpjūtį pasiskolino 148,97 mln. litų (675 mln. Estijos kronų) penkeriems metams iš banko, o užstatui panaudojo Baltijos šalyse veikiančios „Delfi“, taip pat Estijos rinkose dirbančių „Maaleht“, „Eesti Ekspress“ ir „Ekspress Hotline“ kompanijų akcijas.

 

Praeitų metų pabaigoje „Ekspress Grupp“ Lietuvoje įsteigė naują bendrovę – UAB „Ekspress Portals“, kuri, teigiama, rūpinsis įvairiais komerciniais, visų pirma skelbimų, interneto projektais.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: