2008 05 14, 16:02
Tornadas VVPB akcijų kainas mėto kaip nori

Vs nuotr.Atrodo, kad į VVPB būtų įsisukęs tornadas, kuris akcijų kainas mėto kaip tik nori. Toks akcijų kainų svyravimas turbūt jau nieko nebestebina, tačiau reikia pripažinti, kad pastaruoju metu investuotojų–spekuliantų prekyba vadovaujasi principu „kas kurį apgaus“.

Tuo pačiu bendrovių rinkos kainos jau nelabai turi ką bendro su jų vertėmis, rezultatais, prognozėmis ir pan. Šiandien bendra VVPB apyvarta siekė 10,26 mln. litų, sandorių buvo 815, o brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai sudarė 9/18. Nenuostabu, kad OMXV indeksas sumenko net 1,42 proc. iki 422,97 punkto ribos, - skelbia AB FMĮ „Finasta“.

Užsienio biržose vieningos krypties nėra. Vakar JAV biržų indeksai smuktelėjo dėl vėl iki 127 JAV dolerių už barelį pašokusios naftos kainos bei investuotojams nerimą keliančio infliacijos spaudimo. Be to, JAV centrinio banko (FED) vadovas Bernankė pareiškė, kad FED teikiamų kreditų finansinėms institucijoms paklausa išlieka didelė ir tai reiškia, kad situacija rinkoje toli gražu nėra normali. Vakar kritusios finansų sektoriaus kompanijų akcijos indeksą Standard & Poor's 500 nusmukdė 0,04 proc.

Tuo tarpu indeksą Nasdaq (+ 0,27 proc.) į viršų timptelėjo 5,3 proc. pabrangę kompanijos „Yahoo Inc.“ akcijos. Susidomėjimas šiomis akcijomis padidėjo pasklidus žiniai, kad milijardierius Karlas Ikenas norėtų perimti „Yahoo Inc.“ kontrolinį akcijų paketą. Indeksas Dow Jones vakar nukrito 0,34 proc.

Azijos regiono biržose, išskyrus Honkongą (-0,08 proc.)  ir Singapūrą (-0,15 proc.), šiandien vyravo teigiamos nuotaikos. Optimizmą palaikė ir džiuginančios investuotojus kai kurių kompanijų naujienos. Kiek liūdnesnės žinios buvo iš bankų sektoriaus. Pavyzdžiui, Japonijos bankas „Mittsubishi UFJ“ planuoja  nurašyti apie 300 mlrd. jenų nuostolio, todėl nenuostabu, kad jo akcijų kursas smuko 2,23 proc.

Eksportuojančių į užsienį savo produkciją kompanijų akcijų kainas pakėlė smuktelėjęs Japonijos valiutos jenos (103 jenos už JAV dolerį) kursas. Be to, „Honda Motors“ (+3,10 proc.) atstovai pareiškė, kad JAV rinkoje parduodamų automobilių kainos gali būti pakeltos dėl didelio amerikiečių vartotojų susidomėjimo ekonomiškais japoniškais automobiliais. Tokijo biržos indeksas Nikkei 225 pakilo 1,18 proc.

Europoje šiandien, išskyrus Didžiąją Britaniją ir Vokietiją, biržų indeksus aukštyn „veža“ bankų ir kasybos kompanijų akcijos.  Prancūzijos banko „BNP Paribas“ akcijų kursas pakilo 3,13 proc., pasirodžius pranešimui, kad jo pirmojo ketvirčio pelnas viršijo visas analitikų prognozes. 

Tuo tarpu banko „Bradford & Bingely“ akcijų kaina smuko 8,5 proc., paskelbus apie planus išleisti naują akcijų emisiją. Kasybos sektoriaus akcijų kursai pašoko, pasigirdus kompanijos ketinimams iš Kinijos įsigyti „BHP Billiton“ (+3,81 proc.) akcijų paketą. Europos akcijų indeksas Dow Jones Stoxx 600  dienos bėgyje buvo pakilęs  0,05 proc.

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: