VersloSavaite.lt   
2007 11 09, 06:44
IT konsultacija. Saugumas internete

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Ar naršant po įvairius tinklalapius galima kompiuterį užkrėsti virusais? Ar tai gali įvykti naršant po oficialius įvairių institucijų ar įmonių tinklalapius? Iš ko galima įtarti, kad naršymas po tam tikrą tinklalapį yra nesaugus? Gal tokių tinklalapių kūrėjai siūlo kažką nemokamai ir pan.? Kaip užsitikrinti saugumą internete?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast“ programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

Absoliutaus saugumo nebūna, todėl visi mano patarimai ir rekomendacijos tik padės apsisaugoti, bet jokiu būdu negarantuos, kad nuo šiol būsite saugūs. Užkrėsti kompiuterį įmanoma tiesiog atėjus į tam tikrą tinklalapį, tuo galite įsitikinti pažiūrėję šį filmuką.

reklama

 

 

Oficialūs įmonių ar institucijų puslapiai niekuo nesiskiria nuo kitų internetinių puslapių, jeigu kažkam pavyks į juos įsilaužti ir modifikuoti, šie puslapiai taip pat gali būti pavojingi.

 

Potencialūs pavojai

 

Tikimybė parsisiųsti užkrėstus failus gerokai padidėja, jeigu ieškote nelegalių programų versijų ar jų registracijos numerių. Šio pobūdžio puslapiai dažnai naudojami kaip priemonė platinti virusus ar „spyware“, kartu su norima informacija dažnai parsiunčiami ir užkrėsti failai.

 

Naršymas

 

Jeigu naršymui naudojate Internet Explorer 6 versiją arba senesnę, tai pirmas žingsnis į saugesnį naršymą būtų naujos naršyklės instaliavimas. Rekomenduočiau Firefox 2 arba Internet Explorer 7.

 

Taip pat būtina turėti nuolat veikiančią antivirusinę programą bei ugniasienę (angl. firewall). Svarbu nepamiršti nuolat atnaujinti virusų duomenų bazes, antivirusinės programos siūlo automatinius atnaujinimus ir dažniausiai rodo perspėjimus, jeigu praėjus tam tikram laikotarpiui atnaujinimas nebuvo įvykdytas. Ugniasienė leidžia stebėti su kuo užmezgamas ryšys iš jūsų kompiuterio ir labai dažnai būna tikrai efektyvi priemonė, jeigu antivirusinė programa neužfiksavo naujai atsiradusio viruso.

 

Jei norite griežtesnės kontrolės ir daugiau informacijos apie savo kompiuterio veiklą tinkle patarčiau įsidiegti vieną iš daugelio nemokamų ugniasienių (pvz. Kerio personal firewall) arba įsigyti pilną saugumo programų komplektą (angl. Security suite). Saugumo programų komplektas susideda bent jau iš antivirusinės programos, ugniasienės ir programos kovai su „spyware“, konkretus rinkinys priklauso nuo gamintojo.

 

Patarimai

 

  • Netingėkite perskaityti, jeigu antivirusinė programa arba ugniasienė rodo kažkokį pranešimą, nes dažnai vartotojai neskaitydami sutinka su parodytu perspėjimu, kad tik jis greičiau dingtų iš jų ekrano.
  • Nesisiųskite programų iš nežinomų internetinių tinklapių.
  • Nepamirškite, kad bankai bei kitos oficialios institucijos niekada neprašys atskleisti savo slaptažodžių ar kitos potencialiai svarbios informacijos
  • Jeigu įvedinėjate svarbią informaciją viešai prieinamame kompiuteryje (pvz. bibliotekos, mokyklos, universiteto) įsitikinkite, kad naudojamas saugus duomenų kanalas (adresas prasideda https://).

„AVEREAST“

 

Programuotojas Rytis Lukoševičius

www.nemokamossvetaines.lt

 

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: