Tautvydas Padgurskas   
2007 11 16, 06:06
IT konsultacija. RSS srautai

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Vis dažniau pastebiu, kad tinklalapiuose sudaroma galimybė prenumeruoti naujienas RSS srautu. Kas tai yra ir kuo naudinga? Kaip suprantu, tam reikalinga papildoma programinė įranga, ar ją tikrai verta diegtis dėl galimybės naudotis RSS?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast“ programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

RSS (angl. Really Simple Syndication) – tai internetinis formatas, naudojamas publikuoti dažnai atnaujinam turiniui (blogų įrašai, naujienos). RSS šaltinį (angl. feed) gali sudaryti straipsnių santraukos arba pilni tekstai.

reklama

 

RSS sąsaja pateikiamos informacijos peržiūros programos vadinamos agregatoriais. Jos automatiškai surenka nurodytą informaciją iš nurodytų šaltinių, ją susistemina ir atvaizduoja vartotojui. RSS naudojimas paspartina informacijos plitimą ir leidžia net neužeinant į dominantį tinklalapį nuolat gauti vėliausias naujienas.

 

Naujausios interneto naršyklių versijos automatiškai atpažįsta puslapiuose esančius RSS srautus ir šalia adreso rodo šį paveikslėlį RSS, tai yra populiariausias RSS žymėjimas internete.

 

Naudojimas

 

Skaitymui galima pasirinkti atskirą programą arba pasinaudoti vienu iš daugelio paslaugos tiekėjų internete.

 

Keletas internetinių agregatorių:

 

Bloglines
iGoogle
Live.com

 

Internetinių agregatorių naudojimas patogus tuo, kad jais galima naudotis iš bet kurio prie interneto prijungto kompiuterio.

 

Į vartotojų kompiuterį įdiegiamų programų pasirinkimas įvairiapusiškas ir atspindintis skirtingų vartotojų poreikius. Pašto programai Thunderbird RSS srautų pateikimas yra viena iš standartinių funkcijų. Galima pasirinkti savarankišką RSS programą, kurios dažniausiai savo išvaizda ir veikimu labai panašios į įprastas el. pašto programas. Yra įvairių agregatorių, kurie įdiegiami kaip papildiniai naršyklėms ar kitoms egzistuojančioms programoms.

 

Windows sistemai skirtos programos:

 

SharpReader
FeedReader
FeedDemon
NewsGator – priedas Outlook Express programai

Macintosh kompiuteriams (OS X sistemai):

NetNewsWire

Linux operacinei sistemai:

Straw

 

„AVEREAST“

Programuotojas Rytis Lukoševičius
www.nemokamossvetaines.lt

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu  This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: