VersloSavaite.lt   
2007 10 12, 11:21
Kaip susikurti galiojantį elektroninį parašą ir kokia iš jo nauda?

Image
D.Kanapecko nuotr.
„Teko girdėti apie elektroninį parašą. Ar jis galioja Lietuvoje? Kada galėtų praversti ir kaip jį susikurti, kad galiotų? – klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast“ programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

Elektroninis parašas juridiškai Lietuvoje galioja lygiai taip pat, kaip ir ranka rašytas asmens parašas. Pagal elektroninio parašo įstatymą, saugiam elektroniniam parašui keliami tokie reikalavimai:

reklama

 

1. Vienareikšmiškai susietas su pasirašančiu asmeniu;

2. Leidžia identifikuoti pasirašantį asmenį;

3. Sukurtas priemonėmis, kurias pasirašantis asmuo gali tvarkyti tik savo valia;

4. Susijęs su pasirašytais duomenimis taip, kad bet koks šių duomenų pakeitimas yra pastebimas.

 

Elektroninio parašo paslaugą Lietuvoje teikia UAB Elektroniniai verslo projektai. Ši sistema susieta su elektroninės bankininkystės sistemomis, kurios leidžia identifikuoti asmenį ar organizaciją. Sistema leidžia pasirašyti dokumentus ir matyti visus elektroniniu būdų pasirašytus dokumentus su visomis įmonėmis ar asmenimis.

 

Galimybės

 

Naudodami elektroninį parašą turite galimybę pasirašyti:

 

  • Vekselius;
  • Autorines sutartis;
  • Pirkimo-pardavimo sutartis (pavyzdžiui, automobilio pirkimo sutartį);
  • Prašymus, siunčiamus elektroniniu būdu valstybinėms institucijoms;
  • Kitus dokumentus, kurių galiojimui būtinas asmens parašas.

Reikalavimai

 

Norėdami pasinaudoti šia paslauga turite būti Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės sistemos klientu ir turėti internetą.

 

Prisijungimas prie sistemos

 

Norint naudotis elektroniniu parašu, reikės prisijungti prie savo banko e.bankininkystės sistemos iš šio puslapio ir patvirtinti, kad sutinkate perduoti asmenį identifikuojančią informaciją eparasas.lt sistemai. Patvirtinę, jog suprantate, kad Jūsų elektroninis parašas neša tokią pačią juridinę atsakomybę, kaip ir įprastinis parašas, galėsite pradėti naudotis sistema.

 

Smulkesnę informaciją apie sistemos naudojimą galite rasti šiame puslapyje, o atsakymus į iškilusius klausimus galėsite gauti šiame puslapyje.

 

„AVEREAST“

Programuotojas Rytis Lukoševičius

 

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba tiesiog užpildę šią formą.

 

Susiję straipsniai:

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: