VersloSavaite.lt   
2007 09 28, 11:12
IT konsultacija. Kaip atsikratyti elektroninio pašto šiukšlių?

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Darbo pašto dėžutėse susikaupia nemažai šiukšlių, kompiuterių sugeneruotų laiškų, kiek žinau vadinamų spam‘u. Kaip tai galėtume pažaboti, atsikratyti ar užblokuoti?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Darius. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast" programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

Nėra šimtaprocentinių metodų atsikratyti nepageidaujamų elektroninių šiukšlių, tačiau yra rekomendacijos, kurių laikantis šią problemą galima pažaboti.

reklama

 

1. Nesiregistruokite jokiuose puslapiuose su savo darbiniu el. pašto adresu, nes ne visi puslapiai laikosi taisyklėse skelbiamos jūsų duomenų apsaugos ir dažnai kompanijos ar jų darbuotojai parduoda sukauptus el. pašto adresus.

Neretai sutikdami gauti naujienlaiškius būsite automatiškai įtraukiami ir į tos kompanijos partnerių naujienų sąrašus.

2. Jeigu jums reikia užsiregistruoti kokiame nors puslapyje, kuris nėra jūsų verslo partnerių ar kitaip patikimų asmenų, nepatingėkite susikurti nemokamos el. pašto dėžutės internete.

Jūs galėsite nustatyti, jog laiškai būtų automatiškai persiunčiami į jūsų norimą adresą, tačiau jeigu pradėsite gauti daug šiukšlių jos tiesiog atsisakysite.

3. Naudokite saugią ir mokančią automatiškai aptikti ir filtruoti elektronines šiukšles pašto programą. Deja, kol kas populiariausių Lietuvoje pašto programų Microsoft Outlook ir Microsoft Outlook Express kovos su šiukšlėmis įrankiai yra labai silpni.

Rekomenduočiau nemokamą pašto programą Thunderbird. Ji leidžia nustatyti automatinius filtrus, nepageidaujamiems tekstams ar adresams iš ateinančių žinučių surasti.

Programa taip pat turi automatinę šiukšlių filtravimo sistema, kuri bėgant laikui mokosi ir jūs pats galite jai padėti nurodydami kurios gautos žinutės yra šiukšlės, mygtuko „Šlamštas“ paspaudimu. Laikui bėgant automatinių priemonių tikslumas tik augs.

4. Gavę nepageidaujamus laiškus neskubėkite jų ištrinti, nes dažnai šiukšlės keletą kartų ateina iš to paties adreso – geriau nurodykite žinutę kaip šiukšlę, kad jūsų programa ateityje galėtų atpažinti tokias ar panašias žinutes.

5. Išjunkite automatinį paveikslėlių esančių laiške rodymą. Dažnai į nepageidautinus laiškus būna įterpiamos nuorodos į mikro paveikslėlius, kuriuos atversdamos pašto programos signalizuoja, jog šis el. pašto adresas yra egzistuojantis ir tai greičiausiai sukels dar didesnį el. šiukšlių srautą.

6. Nustatykite, kad gaunami laiškai būtų vaizduojami, tik tekstiniame pavidale, o ne raiškiuoju (HTML) pavidalu.

7. Neatidarinėkite prisegtų failų, jeigu jų nelaukėte. Tas faktas, kad gavote laišką nuo pažįstamo žmogaus dar negarantuoja, jog prisegti failai yra saugūs.

 

Jeigu laiško tekstas arba prisegto failo pavadinimas atrodo keistas, geriau susisiekite su siuntėju ir įsitikinkite, kad jis tikrai siuntė šį laišką.

 

Dažniausiai virusu užkrėstas kompiuteris išsiunčia laiškus visiems adresams įtrauktiems į užrašų knygutę, todėl nepasitikėkite tik tuo jog siuntėją jūs pažįstate.

 

Čia pateikiami patarimai negarantuoja jums visiškos ramybės, tačiau tikiuosi, kad tai padės kovoje su el. šiukšlėmis.

 

Laiškų siuntėjams tai yra darbas, todėl jie visada skirs daugiau laiko ir lėšų apeiti apsaugos priemones, nei vartotojai skiria laiko nuo jų apsisaugoti, tai yra nesibaigiantis ir evoliucionuojantis procesas.

 

„AVEREAST“

Programuotojas Rytis Lukoševičius

www.nemokamossvetaines.lt

 

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba tiesiog užpildę šią formą.

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: