VersloSavaite.lt   
2007 11 23, 11:00
IT konsultacija. Internetas verslui – tiekėjo pasirinkimas

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Su interneto tiekėju sutartį sudariau prieš daugiau nei penkerius metus. Darbuotojai kartas nuo karto užsimena, kad interneto greitis galėtų būti ir geresnis. Biuras mieste, todėl tiktų dauguma paslaugas siūlančių įmonių, bet nežinau kurią pasirinkti – nes siūloma interneto sparta vienur nurodyta kbps, kitur – Mb/s.

 

Be to, iškilo klausimas, ar renkantis reiktų atkreipti dėmesį į tai, ar įmonė siūlo optinį, belaidį, kabelinį internetą? Ar užtenka atsižvelgti tik į siūlomą spartą?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast“ programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

Jeigu per penkis jūsų naudojimosi paslauga metus, tiekėjas nepadidino interneto kanalo pralaidumo, tai drąsiai galiu teigti, kad permokate už gaunamas paslaugas. Įvertinant technologinę pažangą ir didelę konkurenciją, interneto paslaugų tiekimo įkainiai sumažėjo arba išliko nepakitę, tačiau sparta padidėjo.

reklama

 

Matavimo vienetai

 

Dėl skirtingų matavimo vienetų naudojimo vartotojai dažnai nežino, kokio realaus greičio tikėtis iš paslaugos tiekėjo, todėl trumpai paaiškinsiu pagrindinius matavimo vienetus.

 

Mažiausias informacijos matavimo vienetas yra bitas (b) ir dažniausiai tiekėjai greitį nurodo kilo bitais per sekundę (kbps), tačiau informacija saugoma kompiuteryje matuojama kilobaitais (KB), megabaitais (MB) ar gigabaitais (GB). Naudojantis naršyklėmis ir siunčiant failus parsiuntimo greitis dažniausiai vaizduojamas kilobaitais per sekundę(KB/s), todėl vartotojas turėdamas 512Kbps/s interneto liniją maksimaliai mato apie 64KB/s parsiuntimo greitį.

 

Matavimo vienetų palyginimas:

 

8 bitai(b) = 1 baitas(B)

1024 baitai(B) = 1 kilo baitas(KB)

1024 kilo baitai(KB) = 1 mega baitas(MB)

1024 mega baitai(MB) = 1 giga baitas(GB)

 

Tiekėjo pasirinkimas

 

Mano manymu, renkantis tiekėją nėra taip svarbu, kokią technologiją tiekėjas naudoja (optinis, belaidis ar kabelinis internetas), kur kas svarbiau pateikiamos paslaugos stabilumo užtikrinimas ir greitis. Žvelgiantys į ateitį ir naudojantys optinio pluošto linijas tiekėjai pranašesni, nes didėjant vartotojų poreikiams jiems nereikės modernizuoti savo tinklo ir vartotojams neteks kentėti dėl tinklo modernizavimo darbų.

 

Du parametrai, kurie yra svarbūs renkantis konkrečią paslaugą, tai sutankinimo/dalinimosi koeficientas ir užsienio kanalo pralaidumas. Jeigu nurodomas dalinimosi koeficientas 1:8, tai reiškia, kad jūs nurodyto pralaidumo (pvz. 1024Kbps) interneto kanalą dalinsitės ne daugiau kaip su aštuoniais prie to paties vietinio mazgo prijungtais vartotojais.

 

Jeigu įmonė turi iki penkių kompiuterių ir internetas naudojamas el. pašto tikrinimui ar interneto naršymui, tai neturėtų sudaryti jums jokių nepatogumų ir savo “kaimynų” veiklos nepajusite. Įmonės, internetu siunčiančios nemažus duomenų kiekius, turėtų, ieškoti paslaugos su kuo mažesniu dalinimu, idealiu atveju 1:1, tačiau tokie planai yra brangūs, todėl galima pasirinkti pigesnę alternatyvą kurioje gaunamą kanalą teks dalintis dviem ar keturiems vartotojams.

 

Dažniausiai suteikiamas greitis Lietuvoje yra kur kas didesnis, nei greitis į tarptautinius tinklus, todėl atsižvelgiant į verslo pobūdį ir poreikius, reikia rinktis ar vertą investuoti į greitesnį ryšį su pasauliu.

 

Peržiūrėjus nemažai siūlomų planų matosi ryški marketingo specialistų įtaka, kai pateikiant tam tikrą mokėjimo planą rašomas suminis lietuviško ir tarptautinio kanalo greitis. Galima rasti pavyzdžių, kai teigiama, kad jūsų gaunamas greitis viršija 20Mbps, tačiau tokie dideli skaičiai gaunami pateikiant dideli interneto pralaidumą Lietuvoje, o tarptautinis kanalas gali neviršyti 512Kbps.

 

„AVEREAST“

Programuotojas Rytis Lukoševičius

www.nemokamossvetaines.lt

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: