2007 10 19, 06:27
IT konsultacija. Įmonės elektroninio pašto naudojimas asmeniniais tikslais

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Turiu įmonės suteiktą el. pašto dėžutę, dažniausiai ja naudojuosi darbo vietoje, bet kartais atsidarau ir laiškus perskaitau bei atsakau namuose. Ar įmonės vadovybė gali matyti, kokio turinio laiškus gaunu / siunčiu būdamas darbo vietoje ar namuose? Ar yra skirtumas, kur juos skaitau ir iš kur juos siunčiu?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Mantas. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast“ programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

Iš tiesų vadovai ar techninis personalas gali skaityti darbuotojų el. korespondenciją. Visi ateinantys laiškai papuola į įmonės naudojamą pašto serverį, todėl juos visus galima perskaityti.

reklama

 

 

Jeigu siunčiate laišką iš namų ar kitos vietos ir išsiuntimui naudojate ne įmonės pašto serverį, jūsų siunčiamas laiškas nebus matomas, tačiau atsakymas keliaus į įmonės pašto serverį, kaip ir kiti jūsų adresu gaunami laiškai.

 

Konkretūs atvejai ir metodikos priklauso nuo techninių žinių lygio ir investicijų į specialiai tam skirtą įrangą arba programas. Įmonės elektroninio pašto ir interneto srautų stebėjimas tampa vis populiaresnis, todėl daugelis darbuotojų susiduria su klausimu: „Kas dar skaito mano el. paštą“?

 

Patarimai įpratusiems naudotis tik darbiniu el. paštu:

 

  • Nenaudokite darbinio el. pašto adreso asmeninių reikalų tvarkymui. Jei labai norite parašyti merginai ar močiutei, geriau pasinaudokite nemokamu el. pašto servisu pvz: Gmail ar Yahoo!. Ar tokių laiškų rašymas darbo metu yra toleruojamas, tai jau priklauso nuo jūsų kompanijoje nustatytų taisyklių.
  • Darbo vieta šiais laikais nėra garantuota, pagalvokite ar neapsunkinsite savo kontakto su žmonėmis, jeigu pasikeis jūsų darbovietė, o kartu su ja ir el. pašto adresas.
  • Jeigu pateikti argumentai jūsų neįtikino ir vis tiek naudositės darbiniu el. pašto adresu asmeniniams tikslams, bet norite, kad kiti negalėtų jų perskaityti – naudokite teksto šifravimą.

Patarimai, kuriuos verta prisiminti prieš siunčiant el. laišką:

 

  • Prieš spausdami mygtuką „Siųsti“ dar kartą atidžiai perskaitykite laišką, nes jį paspaudę parašytų žodžių atgal nebesugrąžinsite. Nepamirškite atidžiai peržiūrėti ir patikrinti gramatiką.
  • Naudokite konkrečias laiškų antraštes, taip sutaupysite gavėjo ir savo brangų laiką peržiūrinėjant laiškų sąrašą.
  • Jeigu dalyvaujate diskusijoje, prieš spausdami „Atsakyti visiems“ (angl. Reply to all) mygtuką pagalvokite dukart, arba dar geriau – triskart. Įsitikinkite, kad tikrai visiems diskusijos dalyviams būtina žinoti, ką jūs rašote. Galbūt atsakydami visiems teršiate kitų pašto dėžutes nereikalingais laiškais arba dar blogiau – nusiųsite asmeninę žinutę visai grupei.

„AVEREAST“

Programuotojas Rytis Lukoševičius

www.nemokamossvetaines.lt

 

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: