2007 12 21, 11:10
IT konsultacija. Google Apps

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Kaip manote, ar Google Apps verta dėmesio? Kokie šios paslaugos privalumai ir trūkumai?“, - klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast“ programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

GoogleApps – tai kompanijos Google paslauga leidžianti naudoti nuosavą internetinį adresą biurui skirtų produktų grupei. Ši paslauga teikiama nuo 2006 metų rugpjūčio mėnesio ir šiuo metu ja nemokamai gali naudotis visi pageidaujantys, taip pat yra mokama paslaugos versija, kuri suteikia penkis kartus daugiau vietos dokumentams ir elektroniniam paštui.

reklama

 

 

Šiuo metu paketą sudaro:

 

„Gmail“ elektroninio pašto sistema, kurios turbūt aktualiausia savybė yra tikrai galingi ir lengvai konfigūruojami filtrai apsaugantys nuo el. šiukšlių (angl. spam).

· GoogleDocs sistema, leidžianti laisvai peržiūrėti ir redaguoti dokumentus, lenteles ir prezentacijas.

· Kalendorius su užduočių dalinimosi (angl. share) galimybe, leidžiantis efektyviau organizuoti komandinį darbą.

· GoogleTalk programa, leidžianti laisvai bendrauti tiesiai iš naršyklės.

· Galimybė kurti ir publikuoti nesudėtingus internetinius puslapius. Šis įrankis nereikalauja specifinių techninių žinių, o puslapio išvaizda gali būti pasirenkama iš pateikiamų šablonų.

 

Pliusai:

 

· Galite naudotis iš visų prie interneto prijungtų kompiuterių

· Vienodai gerai veikia visose operacinėse sistemose

· Galite dalintis dokumentu su kolegomis ir lengvai peržiūrėti jų atliktus pakeitimus

· Kiekvieną kartą saugant dokumentą, išsaugoma nauja jo versija, todėl puikiai matoma kaip jis keitėsi laike ir kokie buvo daromi patobulinimai.

· Lengva sugrąžinti netgi prieš daug laiko darytus pakeitimus

 

Minusai:

 

· Lyginant su Microsoft Office, pateikiamos tiktai bazinės dokumentų redagavimo priemonės.

· Nutrūkus interneto ryšiui nelieka galimybės naudotis paslauga.

· Organizacijai, norinčiai pradėti naudotis siūloma paslauga, reikalingas specialistas su specifinėmis žiniomis, reikalingomis pradiniam paslaugos konfigūravimui.

 

Po paslaugos pristatymo, kai kurie specialistai pradėjo kalbėti ir rašyti apie tai, kad šis produktas yra tiesioginis plačiai paplitusio Microsoft Office paketo konkurentas.

 

Mano manymu, vertinant pateikiamas paketo galimybes, kol kas sunku būtų įtikinti esamus Microsoft Office naudotojus, kad ši alternatyva patenkins jų poreikius. Manau, kad didėjant poreikiui greitai ir lengvai pasiekti informaciją, bei didėjant paketo funkcionalumui, jis taps vis patrauklesnis eiliniam vartotojui.

 

AVEREAST
Programuotojas Rytis Lukoševičius
www.nemokamossvetaines.lt

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: