VersloSavaite.lt   
2009 02 11, 12:10
E. verslo konsultacija. Kaip internete prekiauti rankų darbo suvenyrais?

Image
Tomas Nemura
„Sveiki, turiu tokią svajonę – prekiauti savo rankų darbo suvenyrais internete. Nuo ko reikia pradėti?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Atsako Tomas Nemura, interaktyvių sprendimų bendrovės „Gaumina“ verslo plėtros vadovas.

 

Pirmiausia siūlyčiau ne galvoti apie savo svetainę, o tiesiog išbandyti gaminio paklausą populiariuose portaluose, prekiaujančiuose rankų darbo suvenyrais. 

reklama

 

1. Lietuva

 

Kalbant apie lietuviškas svetaines, pirmiausia į galvą šauna www.veltinis.lt, www.verinys.lt, www.mezginys.lt, www.dirbinys.lt ir panašios tos pačios kompanijos svetainės, kurių sąrašą rasite bet kurioje iš minėtų svetainių (puslapio apačioje).

 

Šiuose tinklapiuose lankytojai vertina ir komentuoja gaminius, o panorėję gali susisiekti su jų autoriumi ir daiktą įsigyti.

 

Prekiaujant savo darbais būtina mokėti mokesčius. Daugiau informacijos galite rasti VMI svetainėje, tiesiog paspauskite šią nuorodą.

 

Privalumai: 

-Lietuvių kalba;

-Gausite patarimų, komentarų.

 

Trūkumai:

-Nedidelė rinka;

-Norint parduoti, reikės investuoti laiko tvarkantis dokumentus ir mokėti nemažus mokesčius.

 

2. Užsienis

 

Paprasčiausias variantas – populiariausias interneto aukcionas www.ebay.com. Čia žmonės ir kompanijos iš viso pasaulio pardavinėja viską – nuo sumuštinio, kuriame neva apsireiškė Šventoji Mergelė Marija iki buitinės, kompiuterinės technikos ir žmogaus gyvenimo.

 

Apmokėjimo ir valdymo sistema patogi bei saugi (galite paskaityti atsiliepimus), be to, kas dieną svetainėje apsilanko daugiau nei 12 milijonų žmonių iš viso pasaulio, todėl yra didelė tikimybė rasti pirkėją.

 

Žinoma, yra ir minusų: gali pasitaikyti apgavikų, o ir pardavimas Ebay.com nėra nemokamas. Tinklapiui teks sumokėti naujos prekės įkėlimo (iki 4 JAV dolerių) ir galutinės jos vertės mokesčius (8,75 proc. nuo galutinės prekės kainos). Detali informacija – šiame puslapyje.

 

Kiti variantai:

 

  www.artfire.com – puslapis, kuriame pardavinėjami rankų darbo suvenyrai ir dovanos. ,,Artfire“ neima mokesčio už parduotas prekes, tačiau mėnesio narystės kaina – 20 JAV dolerių. Šiuo metu tinklapis vykdo akciją ir siūlo įsigyti vieną iš 5000 narysčių už 7 dolerius per mėnesį.

 

Didžiausias ,,Artfire“ pliusas – be šio narystės mokesčio, jokių kitų mokesčių tiesiog nėra. ,,ArtFire“ kol kas nėra plačiai žinomas, tačiau jo kūrėjai žada skirti didelį dėmesį reklamai ir situacija gali pasikeisti.

 

  www.etsy.com  – puslapis, kuriame perkami ir parduodami tik rankų darbo daiktai.  Šis puslapis turi kiek mažiau funkcijų nei ,,Artfire“: nepateikia statistikos, kainas rodo tik viena valiuta, tačiau yra daug populeresnis nei ,,ArtFire“. ,,Etsy“ ima 0.20 JAV dolerio mokestį nuo kiekvienos įkeltos prekės ir 3.5% mokestį nuo galutinės prekės kainos.

 

Abiejų šių tinklapių privalumas tas, jog čia perkami ir parduodami būtent rankdarbiai. Todėl niekada negausite žinutės nuo pirkėjo, ieškančio automobilio, padėvėtų padangų, kompiuerio ar nušvitimo.

 

Abu puslapiai taip pat pateikia nuorodas, kur galima nusipirkti rankdarbiams reikalingas medžiagas, o ,,ArtFire“ turi forumą, kuri galima rasti bendraminčių ar atsakymus į klausimus.

 

Privalumai:

-Didesnė rinka; 

-Nereikės tvarkytis jokių dokumentų;

-Mokesčiai mažesni, juos internetu sumokėsite per porą minučių.

 

Trūkumai:

-Anglų kalba 

 

3. Vietoj išvadų

 

Nesvarbu, kurį variantą pasirinksite, bendri patarimai būtų tokie:

 

1. Nuotraukos. Nepagailėkite laiko kokybiškoms nuotraukoms – prekė turi atrodyti ,,skaniai“, juk tai pagrindinis rodiklis renkantis jūsų ar kitą suvernyrą.

 

2. Informacija apie prekę. Pateikite ją trumpai, suprantamai ir nenuobodžiai. Nereikėtų pasakoti, kaip jums kilo idėją gaminti būtent šį rankdarbį, jei istorija prasideda tada, kai darželyje pirmą kartą įsimylėjote.

 

3. Teisybė. Informacijos nepagražinkite ir nepersistenkite redaguodami nuotraukas ,,Photoshop‘u“, nes nepatenkinti pirkėjai reikalaus grąžinti pinigus ir, svarbiausia, paliks blogus atsiliepimus.

 

Apgaviko etiketės jums nereikia. Taip pat būtinai nurodykite savo gyvenamąją vietą – šalį ir miestą. Jei siūlysite kreiptis telefonu – paminėkite savo vardą, kad pirkėjas žinotų, su kuo ketina kalbėtis.

 

4. Kaina. Pasidomėkite, kiek toje svetainėje kainuoja panašios prekės.

 

5. Aktyvumas. Neverskite pirkėjų laukti jūsų atsakymo, reguliariai (pavyzdžiui, kas rytą) pasitikrinkite el. paštą ir susisiekite su susidomėjusiais.

 

Sena kinų patarlė sako: ,,atidaryti parduotuvę lengva, bet išlaikyti – menas“. Taip pat ir internete. Jei bet kuris iš šių variantų atrodo per daug sudėtingas ar brangus, galite išbandyti smagų lietuvišką puslapį www.mainyk.lt.

 

Čia savo rankdarbius galite išmainyti į kažką geresnio ar blogesnio. Pinigų neužsidirbsite, tačiau ir jokių mokesčių mokėti nereiks.

 

Sėkmės ir įgyvendinkite svajonę!

www.gaumina.lt

Užduokite savo klausimą E. verslo specialistui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view i.

Į viršų

Verslosavaite.lt