VersloSavaite.lt   
2022 06 01, 13:31
Kankina nemiga: ką daryti?

Image
Nemiga
Geras miegas – neatsiejama produktyvios dienos ir geros nuotaikos dalis. Tačiau ką daryti jei kankina nemiga? Pasak miego trenerės Agnės Rudžianskaitės 1 iš 13 žmonių skundžiasi rytiniu galvos skausmu. Ir labai dažnai tai gali būti būtent netinkamos pagalvės pasekmė.

 

Pagalvę reikia reguliariai keisti

 

Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios čiužinių, lovų ir miegamojo tekstilės parduotuvės „Lonas“ atstovė pastebi, kad žmonės ne visada laikosi rekomendacijų dėl patalynės higienos, kas gali lemti ir nemalonią savijautą atsigulus į lovą.

„Pagalvę reikia keisti kas 1–2 metus, antklodę – kas 5 metus. Kitaip patalynėje besikaupiančios dulkių erkutės, kūno prakaitas, įvairūs kūno aliejai bei įvairūs nešvarumai gali sukelti alergiją“,- akcentuoja „Lono“ asortimento vadovė Agnė Zulonaitė–Saulevičienė.

 

Svarbu pasirinkti tinkamą pagalvės užpildą

reklama

 

Tai pat svarbu ir pasirinkti tinkamą pagalvės užpildą. „Gausiai prakaituojanties žmonėms geriausia rinktis tencelio užpildą. Ši medžiaga pasižymi ypač dideliu drėgmės sugeriamumu bei greitu jos išgarinimu, todėl su tokia pagalve žmogus galės jaustis komfortiškai“, - pasakoja asortimento vadovė.

 

„Dar būtų galima išskirti latekso ir viskoelastinį užpildus. Lateksas pasižymi tuo, kad pagalvė neįdumba, išlaiko savo pradinę formą. Nepaisant to, audinys yra laidus orui, sugeria drėgmę, pasižymi hipoalerginėmis ir termoreguliacinėmis savybėmis.

Tuo tarpu viskoelastinis užpildas prisitaiko prie kūno, palaiko stuburą taisyklingoje padėtyje, atpalaiduoja kaklo raumenis. Tuo pačiu yra antibakterinis, hipoalerginis, laidus orui. Besiskundžiantiems nugaros ar kaklo skausmais tai vienas geriausių pasirinkimų“, - sako A. Zulonaitė–Saulevičienė.

 

Ne ką mažiau svarbus ir čiužinys

 

Miego studijos „Pradėk nuo miego“ įkūrėja Agnė Rudžianskaitė teigia, kad čiužinį kiekvienas turi pasirinkti individualiai.

 

„Vyrauja mitas, kad geras čiužinys yra kietas, tačiau tai ne tiesa. Lieknas žmogus geriau jausis ant minkštesnio ar vidutinio kietumo čiužinio, kadangi per kietas čiužinys gali sukelti pečių skausmą, o pakankamo minkštumo čiužinys turės gerą atramą stuburui. Apvalesnių formų žmonės turi atrasti balansą tarp čiužinio storio ir kietumo. Dažnai patogesnis bus storesnis čiužinys, tačiau jei jis bus per minkštas – gali sukelti netinkamą apkrovą pečiams ir klubams“,- teigia pašnekovė.

 

Miego trenerė tai pat akcentuoja, kad renkantis čiužinį reikia neskubėti, pagulėti bent po 10 minučių ant kiekvienos pusės. Taip bus lengviau nuspręsti ar čiužinys bus tinkamas ir patogus.

 

Norint gerai išsimiegoti teisingi įpročiai turi tęstis visą dieną

 

A. Rudžianskaitė sako, kad gerą miegą užtikrina ir gera miego higiena. „Pagalvė, antklodė, čiužinys turi būti malonūs, kurti geras asociacijas su miegu. Tai pat svarbu laikytis rutinos, keltis ir eiti miegoti, net ir savaitgaliais, tuo pačiu metu. Prieš miegą skirti 30 min atsipalaidavimui, vengti ryškių šviesų namuose. Kūnui turime duoti signalą, kad atėjo laikas miegoti. Be to svarbu gerai išvėdinti kambarį“, - patarimais dalinasi miego trenerė.

 

Pasak jos, norint gerai išsimiegoti, svarbu laikytis teisingų įpročių ir dienos metu. Nerūkyti, vengti alkoholio prieš pat miegą, kasdien užsiimti fizine veikla, po pietų nevartoti kofeino.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: