2008 08 21, 14:32
Laisvalaikis šaudykloje – vis populiaresnis (foto)

Linos Smaidrytės nuotr.Saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ vadovai pastebi, kad mūsų šalyje – vis populiariau laisvalaikį leisti šaudykloje.

Lankytojų bumas 

„Ekskomisarų biuro“ šaudykla veikia jau 11 metų, tačiau tokio žmonių susidomėjimo kaip šiemet jos darbuotojams patirti neteko. Įmonės šaudykla tapo populiari kaip niekad.

Nors Lietuvoje šiuo metu yra pakankamai saugu, tačiau kovinių ginklų populiarumas auga, vis daugiau domimasi pramoginiu šaudymu. Šaudymas – tai naujas laisvalaikio praleidimo būdas. Anksčiau daugiau buvo šaudoma treniruojantis, o dabar – vardan pramogos ir poilsio.

„Žmonėms yra įdomu laikyti rankoje tikrą kovinį ginklą ir iš jo šaudyti. Šaudykloje pasitaiko ir kurioziškų situacijų – būna, kad visa apkaba sušaudoma į svetimą taikinį, bet, kad ir kaip sektųsi, pabandžius vieną kartą norisi dar“, – teigė R. Januškienė.

Užkrečiantis sportas 

Šis sportas užkrečia beveik visus, pašaudžiusius nors vieną kartą. Jis populiarėja ir tarp moterų. Laikydamos ginklą rankose jos jaučiasi stiprios ir galinčios apsiginti. Moterys dažniausiai renkasi pistoletą „Beretta“. Šis ginklas – vienas elegantiškiausių ir populiariausių pistoletų pasaulyje. Jis yra patogus, dailaus dizaino ir iš pirmo žvilgsnio sudaro galingo kovinio ginklo įspūdį.

„Labai populiaru tapo rengti šaudykloje įmonių vakarėlius, kuomet visi įmonės darbuotojai praleidžia laiką šaudydami į rimtus ir linksmus taikinius, rungtyniaudami tarpusavyje. Tarp pastovių klientų yra ne tik fiziniai asmenys, bet ir įmonės, kurios reguliariai rengia darbuotojams pramoginę šaudybą“ – pasakojo įmonės viceprezidentas Tomas Liubertas.

Šaudydami iškrauna neigimas emocijas 

„Galima būtų išskirti tris psichologinius veiksnius, kurie veikia žmogaus norą laisvalaikį praleisti šaudant. Pirmasis – šaudykloje žmogus stipriai koncentruoja dėmesį į ginklą, į taikinį, į šaudymo procesą. Toks pomėgis atpalaiduoja, nukreipia dėmesį nuo neišspręstų darbo klausimų, kasdienių rūpesčių. 

Antrasis galimas veiksnys – tai neigiamų emocijų „išveikimas“. Kada viduje susikaupę daug neigiamų pykčio emocijų, o aplinka reikalauja jas laikyti uždarytas – kodėl gi neišleisti jų per pistoleto vamzdį naikinat taikinį? Be to, laikant rankose sunkų, galingą šaunamąjį ginklą, kontroliuojant jo veikimą, žmogų apima pajėgumo, pasitikėjimo savimi, galimybės kontroliuoti situaciją pojūčiai“, – pasakojo gydytojas psichiatras Mindaugas Šablevičius.

„Pasitaiko, jog ne visi žino, kad šaudykloje šaudoma iš kovinių ginklų, o ne pneumatinių, kaip kai kuriuose sporto centruose. „Ekskomisarų biuro“ šaudykloje didelis ginklų pasirinkimas: įvairių modifikacijų Glock, Beretta, SigSauer, PM, Saiga (Kalašnikovo modifikacija), Winchester ir daugelis kitų“, – pasakojo mokymų grupės vadovė Raimunda Januškienė. 

Linos Smaidrytės nuotr.

Laikant rankose sunkų, galingą šaunamąjį ginklą, kontroliuojant jo veikimą, žmogų apima pajėgumo, pasitikėjimo savimi, galimybės kontroliuoti situaciją pojūčiai“, – teigė gydytojas psichiatras Mindaugas Šablevičius.

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: