Marius Janavičius
2008 06 27, 00:48
EURO 2008. Ispanijos rinktinė nušlavė ambicinguosius rusus

VS nuotr.Antrose pusfinalio rungtynėse susirėmė Ispanijos bei Rusijos rinktinės. Tai buvo antras šių komandų susitikimas šiame čempionate. Ispanija triuškinamai nugalėjo rusus rezultatu 3:0.

Rungtynės prasidėjo kiek vangiai, abi komandos žaidė susikausčiusios ir slegiamos įtampos. Nors kamuolį ilgiau valdė Rusijos rinktinės futbolininkai, visgi kur kas pavojingesnes atakas rengė ispanai. Jų smaigalyje buvo F. Torres‘as, kuris nuolat kėlė pavojų I. Akinfeev‘o vartams. Smūgiu iš toli rusų vartininko budrumą patikrino D. Villa, o po kelių akimirkų R. Pavlyuchenko turėjo puikią progą išvesti savo komandą į priekį, tačiau ja nepasinaudojo.

Kėlinio pabaigoje D. Villa smūgiuodamas į vartus patyrė traumą, o jį pakeitė saugas F. Fabregas, kuris puikiai įsiliejęs į žaidimą atliko kūrėjo vaidmenį.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0:0.

Po pertraukos sugrįžę ispanai tučtuojau perėmė kamuolio valdymo kontrolę ir pirmasis įvartis krito 50-ą rungtynių minutę. Po komandos draugo A. Iniestos perdavimo kamuolį į vartus įšovė Xavi – 1:0. Išsiveržę į priekį Ispanijos rinktinės futbolininkai nesiruošė sustoti ir toliau dominavo aikštėje. Rusų atakos buvo nutraukiamos jau I. Casillas‘o vartų prieigose.

F. Torres‘as ir toliau terorizavo priešininkų gynėjus. Nepasinaudojęs puikia proga pelnyti įvartį iš kelių metrų, po kelių minučių kamuolį pasiuntė virš skersinio.

69 min. F. Torres‘ą pakeitė rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas D. Guiza. Šis keitimas pasiteisino ir 73 min. atsiplėšęs nuo gynėjų ispanas pelnė antrąjį komandos įvartį – 2:0.

Dar po dešimties minučių Rusijos futbolininkai vėl griebėsi už galvų kai po dar vieno F. Fabregas perdavimo kamuolį į vartų tinklą pasiuntė D. Silva – 3:0.

Rusai dar bandė sušvelninti skirtumą, kai D. Sychevas pavojingai smūgiavo galva, tačiau užtikrintai sužaidė ispanų vartininkas.

Ispanija 3 - 0 Rusija
50' [0 - 1] Xavi Hernandez
73' [0 - 2] Dani Guiza
83' [0 - 3] David Silva