Mantas Vitkauskas
2008 06 30, 00:02
EURO 2008. Ispanai įgyvendino savo svajonę

Vs nuotr.Beveik visą finalo rungtynių laiką dominavusi Ispanijos rinktinė rezultatu 1:0 nugalėjo Vokietijos futbolininkus ir tapo naująja Europos čempione.

Vokiečių žaidimas rimčiau atrodė tik pirmojo kėlinio pradžioje, o toliau sąlygas aikštėje diktavo gražų komandinį žaidimą demonstravusi Ispanijos komanda. Antrojo kėlinio pabaigoje įvykiai aikštėje jau priminė katės ir pelės žaidimą: vokiečiai desperatiškai bandė gelbėtis, o ispanai tiesiog smaginosi kurdami progas prie varžovų vartų.

Pusę pirmojo kėlinio vyko žvalgyba, vokiečiai atsargiai bandė organizuoti atakas. Vėliau suaktyvėjo ispanai, sukūrę keletą progų prie varžovų vartų

Pavojingiausias ispanų bandymas buvo 20 min, kai Fernando Toresas galva smūgiavo į J. Lemano ginamų vartų virpstą.

Tas pats F. Toresas jau 33 min. permetė kamuolį per nuo vartų neapdairiai nutolusį vartininką ir pelnė įvartį. Po jo iniciatyvą ir toliau išlaikė ispanai.

Ir antrajame kėlinyje situaciją kontroliavo ispanai, tačiau 55 min. Michaelis Ballackas smūgiavo visai šalia ispanų vartų. Po šio smūgio vokiečiai sukruto: netrukus sukūrė dar porą pavojingų progų prie ispanų vartų.

Tačiau netrukus po Sergio Ramoso baudos smūgio vokiečių vartai buvo tiesiog „užbombarduoti“, tačiau jiems pavyko apsiginti.

Likus iki antrojo kėlinio žaisti truputį daugiau kaip dešimt minučių, ispanai įspūdingais perdavimais sukūrė dar vieną puikią progą įvarčiui, tačiau laisvas prieš vartus buvęs Senna po komandos draugo perdavimo nepataikė į kamuolį.

Ispanai Europos čempionais tapo po 44 metų pertraukos. Viso čempionato metu gražų ir užtikrintą žaidimą demonstravusi rinktinė šį kartą įveikė ir daugelį metų ispanams tarsi užkeiktą buvusį ketvirtfinalio barjerą.