reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 03 15, 12:15
Vasarį butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2017 metų vasario mėnesio reikšmė išaugo 0,2%.

 

Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių ūgtelėjo 5,3% (2017 metų sausį metinis augimas sudarė 5,6%).

reklama

 

2017 metų vasario mėnesį sostinėje užfiksuotas 0,3% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1.427 Eur (+4 Eur/m²). Nuo pastarojo žemiausio butų kainų lygio Vilniuje, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, butų kainos vidutiniškai išaugo 23,6% (+273 Eur/m²).

 

Kaune, Klaipėdoje Šiauliuose ir Panevėžyje vasario mėnesį atitinkamai užfiksuotas 0,1%, 0,2%, 0,3% ir 0,6% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 987 Eur (+1 Eur/m²), 1.015 Eur (+2 Eur/m²), 597 Eur (+2 Eur/m²) ir 562 Eur (+3 Eur/m²).

 

Per paskutinius dvylika mėnesių butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,5%, Kaune – 4,1%, Klaipėdoje – 2,6%, Šiauliuose – 5,2% ir Panevėžyje – 5,1%.

 

„Vasario mėnesį užfiksuotas butų kainų kilimas visuose penkiuose Lietuvos didmiesčiuose gan ryškiai demonstruoja, kad gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkos atsigavimas vyksta ne tik Vilniaus mieste, bet ir už jo ribų ir panašu, kad augant šalies ekonomikai bei išliekant vis dar ypač patrauklioms skolinimosi sąlygoms, nuoseklaus būsto kainų augimo tendencija visuose šalies didmiesčiuose turėtų išlikti visais 2017 metais“, – teigia Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama