VersloSavaite.lt   
2020 08 21, 09:46
Tyrimas: viruso protrūkis neprislopino jaunimo finansinių lūkesčių

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Penktadalis jaunųjų Lietuvos gyventojų tikisi, kad po penkerių metų jų mėnesio pajamos atskaičius mokesčius viršys 2 000 eurų. Šalies jaunuoliai savo finansinę ateitį linkę vertinti vis optimistiškiau: 2019 metais pasiekti tokį atlyginimą per penkerius metus tikėjosi 17 proc. respondentų.

 

SEB banko birželį atlikto tyrimo duomenys atskleidžia ir kiek išaugusią 18–25 metų gyventojų savivertę. Jei 2018 metais apie 15 proc. respondentų teigė šiuo metu esą verti 1 200 eurų į rankas viršijančio atlyginimo, tai šiemet jau 19 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad toks atlyginimas būtų tinkamas atsižvelgiant į jų dabartinę patirtį ir žinias.

 

„Koronaviruso pandemija ir dėl jos kilę iššūkiai ekonomikai ir visuomenei jaunimo lūkesčių nepakirto. Ketvirtus metus iš eilės SEB banko atliekamas tyrimas liudija, kad jaunimo požiūris į savo galimybes ir finansinę ateitį nuosekliai gerėja. Tokios ambicijos yra sveikintinos ir belieka siekti, kad jos būtų grindžiamos jaunuolių įgūdžiais, žiniomis ir įgyjama patirtimi“, – komentuoja SEB banko valdybos narė, SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

reklama

 

Geriausiai savo finansines perspektyvas vertina šiuo metu dirbantys ir studijuojantys respondentai. Ketvirtadalis (25 proc.) iš jų po penkerių metų tikisi 2000 eurų per mėnesį viršijančio atlyginimo, o daugiau negu trečdalis (36 proc.) mano, kad jų mėnesio pajamos atskaičius mokesčius sieks 1501–2000 eurų.

 

S. Gutauskaitė-Bubnelienė atkreipia dėmesį, kad praktiką įmonėse ar organizacijose atlikusių apklaustųjų lūkesčiai taip pat yra gerokai didesni. Gauti 2000 eurų viršijantį atlyginimą tikisi kone dvigubai daugiau praktiką atlikusių jaunuolių (24 proc.) negu jos neišbandžiusių respondentų (13 proc.).

 

„Vis daugiau jaunuolių puikiai suvokia praktikos reikšmę būsimai karjerai. Tai rodo ir apklausos, ir augantis susidomėjimas praktikos galimybėmis bendrovėse ir organizacijose. Savo ruožtu mes siekiame padėti būsimiems specialistams įgyti patirties kasmet organizuodami praktiką aukštųjų mokyklų studentams. Šiemet šešias savaites trukusioje programoje dalyvavo 55 studentai iš Baltijos šalių. SEB banke Lietuvoje praktiką atliko 18 studentų, kiekvienas iš jų turėjo savo mentorių banke, kuris rūpinosi veikla ir tobulėjimu. Tokia patirtis jauniesiems talentams suteikia pagrindą puoselėti didelius karjeros ir finansinius lūkesčius“, – teigia S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

 

SEB banko tyrimo duomenimis, dauguma (39 proc.) dirbančių jaunuolių šiuo metu per mėnesį gauna 501–800 eurų atskaičius mokesčius. Daugiau negu ketvirtadalio (28 proc.) dirbančių respondentų pajamos siekia 800–1200 eurų per mėnesį. Darbą su studijomis derinančių ir dažniausiai ne visu etatu dirbančių respondentų pajamos, suprantama, kiek žemesnės: 31 proc. uždirba 301–500 eurų per mėnesį, dar tiek pat – nuo 500 iki 800 eurų per mėnesį. Tik 5 proc. dirbančių studentų pajamos viršija 1200 eurų.

 

Daugiau negu pusė (53 proc.) respondentų savo kasdienes išlaidas padengia iš užsidirbamo atlyginimo. Trečdalis (33 proc.) naudojasi tėvų, giminių parama.

 

Tyrimą SEB bankas atliko 2020 metų birželį. Apklausoje dalyvavo 1 597 SEB banko klientai, kurių amžius 18–25 metai.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama