VersloSavaite.lt   
2023 06 19, 10:32
Jaunimo lūkesčiai – 2500 eurų į rankas

Image
Jaunimas
Kiek daugiau negu penktadalis (21 proc.) jaunų Lietuvos gyventojų viliasi savo atlyginimą į rankas po penkerių metų viršysiant 2 500 eurų. SEB banko iniciatyva atlikto tyrimo duomenimis, 18–29 metų šalies gyventojų lūkesčiai dėl atlyginimo per metus šiek tiek padidėjo.

 

Kad ateityje uždirbs daugiau negu 2 500 eurų, pernai tikėjosi 17 proc. apklaustųjų.

reklama

 

Keitėsi ir jaunųjų respondentų požiūris į savo vertę darbo rinkoje. Praėjusiais metais didžiausia apklaustųjų dalis (21 proc.) teigė, kad, atsižvelgiant į jų žinias ir patirtį, teisingas atlyginimas turėtų būti nuo 1 201 iki 1 500 eurų per mėnesį. Šiemet didžiausia dalis tiriamųjų mano esą verti 1 500 eurų ir didesnio atlyginimo.

 

„Kylantys jaunų Lietuvos gyventojų lūkesčiai dėl atlyginimo yra visiškai suprantami ir paaiškinami vienu žodžiu – infliacija. Tikėtina, kad spartus kainų augimas pastaraisiais metais daugelį gyventojų skatino galvoti apie būdus didinti savo pajamas. Savaime suprantama, kad atlyginimas yra pirmasis toks pajamų didinimo šaltinis, o stebint šiuo metu jaunų gyventojų gaunamų pajamų augimą lūkestis ateityje uždirbti gerokai daugiau, atrodo, turi pagrindą“, – komentuoja Eglė Dovbyšienė, SEB banko valdybos narė, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.

 

Trečdalis (34 proc.) jaunų Lietuvos gyventojų nurodo šiuo metu į rankas uždirbantys 800 ir mažiau eurų per mėnesį. Praėjusiais metais mažiausias pajamas gaunančių tiriamųjų dalis buvo didesnė – 39 procentai.

 

SEB banko užsakymu tyrimą šių metų balandžio mėnesį atliko bendrovė „Norstat LT“. Apklausoje internetu dalyvavo 500 18–29 metų  Lietuvos gyventojų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: