VersloSavaite.lt   
2021 10 20, 17:22
Panaudotą kepimo aliejų perdirbs į dyzeliną be naftos

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Suomijos bendrovės – degalų iš atsinaujinančių žaliavų gamintoja „Neste“ kartu su greitojo maisto restoranų tinklu „Hesburger“ – pradeda didelio masto žiedinės ekonomikos partnerystę.

 

Iš Suomijoje ir Baltijos šalyse veikiančių daugiau nei 300 šio tinklo restoranų surinktas panaudotas kepimo aliejus bus perdirbtas į dyzeliną be naftos.

 

Lietuvos „Hesburger“ restoranuose skrudintų bulvyčių gamyboje naudoto aliejaus surinkimu rūpinsis bendrovė „Biomotorai“.

reklama

 

„Mūsų restoranai Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje kasmet sukaupia iki 420 tonų panaudoto kepimo aliejaus, kuris surenkamas ir transportuojamas kaip įmanoma ekologiškiau.

 

„Neste“ tokį kepimo aliejų ir kitas atsinaujinančias atliekas bei žaliavų likučius naudoja dyzelinui iš atsinaujinančių žaliavų gaminti. Šį dyzeliną naudos ir mūsų sunkvežimiai. Kadangi panaudotą kepimo aliejų surenka tie patys sunkvežimiai, pristatantys prekes į restoranus, jie nenuvažiuos papildomų kilometrų“, – sako „Hesburger” tarptautinės plėtros ir rinkodaros direktorė Ieva Salmela.

 

Toks sprendimas leis bendrovės transportui į aplinką išmesti iki 90 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, lyginant su tradicinio dyzelino, pagaminto iš iškastinio kuro, naudojimu.

„Hesburger“ transporto priemonės, kurios pradės naudoti „Neste“ dyzeliną iš atsinaujinančių žaliavų, kasmet nuvažiuoja apie 680 tūkst. kilometrų.

 

Pakeitus įprastą dyzeliną į „Neste MY Renewable Diesel“, kasmet į aplinką neišmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis prilygs 350 privačių automobilių pašalinimui iš Suomijos kelių vieneriems metams.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: