reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 04 21, 16:44
Teisingas medienos granulių sandėliavimas: patarimai vietos įrengimui

Image
Granulės
Tiems, kurie gyvena nuosavuose namuose ir rūpinasi pastatų šildymu patys, aktualu surasti efektyvų šildymo šaltinį. Prasidėjus šildymo rūpesčiams, ieškoma kuro, kuris būtų kaitrus ir degdamas išskirtų daug šilumos.

 

Be to, dabar vis labiau populiarėja ekologiškas kuras. Tokios yra medienos granulės. Pasibaigus šildymo sezonui jų likutį galima panaudoti kitąmet, tačiau tam reikia pasirūpinti teisingu jų sandėliavimu.

reklama

 

Kodėl svarbus teisingas kuro sandėliavimas?

 

Suspaustos kuro rūšys (medienos granulės, briketai) yra parduodamos jau supakuotos, todėl kai kurie asmenys įsitikinę, kad dėl to iš viso nereikia rūpintis jų laikymo sąlygomis. Visgi, tai nėra tiesa ir jas sandėliuoti irgi reikėtų specialioje patalpoje ir tam tikromis sąlygomis, antraip, neigiamų pasekmių išvengti nepavyks:

• granulės taps birios, virs pjuvenomis;

• po kontakto su vandeniu ar itin drėgnoje patalpoje padidės granulių drėgnis;

• jos kiek išsiplės, padidės oro tarpai.

 

Dėl šių priežasčių pasikeičia granulių savybės: jos greičiau sudega, netolygiai skleidžia šilumą, greičiau virsta pelenais. Kūrenti netinkamomis granulėmis paprasčiausiai neefektyvu – nors medienos kaina ir nedidelė, kaskart reikia pirkti vis didesnį jų kiekį, o tai po kurio laiko tampa ypač brangu.

 

Kūrenti kitomis rūšimis taip pat sunku: granulėms naudojami specialūs katilai ar krosnelės, todėl pakeisti kuro rūšį taip paprastai neišeis. Dėl šių priežasčių geriausia iš karto sudaryti palankias sąlygas tinkamam granulių sandėliavimui.

 

Kuro granulių pasirinkimas

 

Prieš įsirengiant sandėlį, svarbu pasirinkti, ar medienos granulės yra aukštos kokybės. Būtinai atkreipkite dėmesį į šias charakteristikas:

• spalvą: ji turi būti šviesi, tolygi;

• drėgnį: jis turėtų būti iki 8 proc.;

• standartą: turėtų būti DIN+;

• peleningumą: turėtų būti kuo mažesnis;

• tankį: geriau suspaustos granulės turi mažiau oro tarpų;

• energetinę vertę: turėtų būti virš 4700 kcal/kg.

 

Būtinai patikrinkite, ar ant pakuotės nenurodytos pašalinės medžiagos: jos tik pagreitina degimą, virsmą pelenais, sumažina šilumos efektyvumą, gali net sugadinti krosnelę.

 

Sandėliavimo vieta

 

Kaip turėtų būti sandėliuojamos medienos granulės, konsultavomės su Kuro-granules.lt specialistais. Pasak jų, svarbiausia, kurą laikyti sausai, pakeltą nuo žemės ir uždengtą. Dėl to patariama birųjį kurą laikyti viduje, kur jo nepasiekia nei lietus, nei vėjas.

 

Jei patalpoje sandėliuoti nėra sąlygų ir galite laikyti tik lauke, tuomet pasirūpinkite, kad kuras (medienos granulės, briketai) būtų kelis kartus uždengtas neperšlampama plėvele.

 

Nesvarbu, kurioje vietoje nuspręsite laikyti kurą, jis turi būti pakeltas nuo žemės (birus kuras gali traukti drėgmę iš žemės). Pasirūpinkite paletėmis ar stovais, ant kurių bus kraunami granulių maišai. Tarp maišų turi būti paliekami nedideli tarpai: užtikrinant ventiliaciją, bus išlaikomos jų savybės. Laikymo vieta turėtų būti netoli krosnelės ar katilo. Be to stenkitės, kad kuro nepasiektų ir ant jo nesikauptų dulkės.

 

Gavę kuro pakuotes, pirmiausiai, patikrinkite, ar įpakavimas nebuvo įplėštas, nesimato ertmių, o, jei tokių ir yra, jas sandariai užklijuokite. Granules geriausia laikyti uždarytoje, vandens nepraleidžiančioje pakuotėje iki jų kūrenimo. Praplėštą pakuotę patariama sunaudoti iki galo, nes jai ilgiau kontaktuojant su oru, gali pasikeisti kuro savybės, o tada ir medienos kaina – tikrai neatsipirks.

 

Tinkamas sandėliavimas gali užtikrinti, kad medienos granulės išlaikys tokias pačias savybes ir degimo efektyvumą. Kūrenimas ilgainiui atsipirks, jei atsakingai pasirūpinsite kuro laikymu. Jei turite daugiau klausimų apie granulių sandėliavimą, kreipkitės į Kuro-granules.lt specialistus.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama