VersloSavaite.lt   
2007 05 23, 00:21
Investavimo konsultacija. Kokią reikšmę įmonės akcijų vertei turi savininkų pasikeitimas?

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Kaip akcijų vertę veikia kompanijos kontrolinio akcijų paketo savininko (savininkų) pasikeitimas? Ar tai gali reikšti, kad kompanija turi finansinių problemų su apyvartinėmis lėšomis?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Edvinas iš Vilniaus. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

 

Kontrolinio akcijų paketo savininkai gali keistis dėl įvairių priežasčių, taigi ir jų pasikeitimo įtaka kompanijos akcijų vertei gali būti dvejopa.

reklama

 

Dažna akcininkų ar kitaip tariant įmonės savininkų pasikeitimo priežastis – finansinės įmonės problemos. Jeigu įmonė turi didelių sunkumų ir esamiems akcininkams nepavyksta jų sutvarkyti, iš ateinančių naujų akcininkų paprastai yra tikimasi efektyvaus problemų sprendimo.

 

Jei pastarieji įtikinamai pademonstruoja gebėjimą valdyti įmonę, parodo, jog yra suplanavę investicijas ar numatę priemenės įmonės problemoms spręsti, tikėtina, kad akcininkų pasikeitimas šiuo atveju – geras ženklas, ir akcijos kaina kils.

 

Kita galima akcininkų pasikeitimo priežastis - vidiniai akcininkų konfliktai. Jie gali privesti savininkus pasitraukti iš verslo, tačiau rezultatas galų gale panašus: svarbiausia ne tai, kas ir kodėl pardavė kontrolinį akcijų paketą, o kas jį nusipirko.

 

Įmonei naudingiausia, kai akcijų paketą nuperka tos pačios veiklos srities investuotojas, mat tuomet valdymas dažniausiai būna išmintingas, o investicija – tikslinga, o ne formali. Taigi, naujojo pirkėjo ketinimai ir pasirengimas gerinti įmonės veiklą lemia ir akcijos kainą.

 

Dar vienas atvejis, kai parduodamas kontrolinis akcijų paketas – savininkai mano, kad už parduotą verslą gautus pinigus galima investuoti sėkmingiau, nei tai būtų padarytą išsaugant to verslo akcijų paketą, todėl kartais parduodami net didelį pelną duodantys ir problemų neturintys verslai.

 

Savo klausimą investavimo specialistui siųskite el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 

Verslosavaite.lt

 

  
 


VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: